Ana Sayfa Güncel Yerköy’den Halep’e yardım tırı yola çıktı

Yerköy’den Halep’e yardım tırı yola çıktı

İHH İnsani Yardım Vakfından Halep için Yerköy’den bir tır dolusu yardım toplandı. Yardım Tırı Cuma namazına müteakiben okunan duaların ardından yola çıktı.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2017 Cumartesi 21:14
Yerköy’den Halep’e yardım tırı yola çıktı

İHH İnsani Yardım Vakfından yapılan açıklamada, "Halep'e Yol Açın" sloganıyla başlatılan yardım seferberliğinin, Türkiye'nin dört bir yanından destek gördüğü belirtildi.

Halep'teki katliama "dur" demek için Yurdun dört bir yanından toplanan yardımlar Halep’e gönderilirken Yerköy’lü vatandaşlarda Halep için el uzatarak giyim, gıda ve bir çok ihtiyaç malzemesi İHH İnsani Yardım Vakfı görevlilerince bir tır dolusu yardım toplandı.  Yardım tırı Cuma namazına müteakiben Yerköy Molla Hüsrev camii önünde okunan duaların ardından  yola çıktı.

"Burada kalem kalem depolanan acil yardım malzemeleri, işgal altındaki Halep merkezinden kırsal kesime ve İdlib'e göçmek zorunda kalan mültecilere ulaştırılıyor. Özellikle kış aylarında ihtiyaç listeleri iyice kabaran Halepli mültecilere ulaşan acil yardım paketleri, acıları bir nebze de olsa dindiriyor. Kuru bakliyattan temizlik ürünlerinden elbiselere kadar birçok malzemeyi kapsayan acil yardımların ayrıca İHH'nın İdlib kırsalında yeni inşa ettiği çadır kentlere ulaştırılması hedefleniyor."

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İdlib’de çamur içinde yaşayan aileler sıcak yuvaya kavuşuyor

İdlib’de çamur içinde yaşayan aileler sıcak yuvaya kavuşuyor

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık