Ana Sayfa Güncel Yerköy’de trafik akışını engelleyen yandı!

Yerköy’de trafik akışını engelleyen yandı!

Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri, Yerköy şehir merkezinde hatalı park yapılan araçları fotoğraflı olarak görüntüleyerek uzun süre trafik akışını engelleyen araç sahiplerine anında cezai işlem uygulanıyor.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2017 Cumartesi 21:19
Yerköy’de trafik akışını engelleyen yandı!

Trafik Ekipleri, Yerköy şehir merkezinde faaliyette olan mobese sisteminden oldukça faydalandıklarını, her cadde de her aracın rahatlıkla görülebildiğini ve bunun yanı sıra caddelerde hatalı park edilerek trafiği ihlal eden araçların fotoğraflarının çekildiğini ve plakalarına 92 TL cezai işlem uygulandığını belirtti.

Yerköy’de mobese kameralarının, asayiş suçlarının yanı sıra trafik yoğunluğu olan yerlerde de aktif olarak kullanıldığı kayededildi.

Özellikle ana caddelerde trafik yoğunluğuna neden olan ikinci sıradaki veya park yasağını ihlal eden araçların, mobese kameraları aracılığıyla tespit edileceği ve bunun yanında trafik ekiplerince araçların fotoğraflanarak plakalarına cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

''Fotoğraflarla delillendirilerek yapılacak bu işlemler neticesinde, plakalar üzerinden yazılacak olan park cezaları plakanın kayıtlı olduğu kişinin güncel adresine posta yolu ile gönderilecektir'' denildi.

DUYARLILIK ÇAĞRISI

"Özellikle iş ve okul giriş çıkış saatlerinde oluşan trafik sıkışıklığının önüne geçmek için ekiplerimiz yetki sınırlarımız içindeki cadde ve sokaklarda sürekli denetimlerde bulunuyor. Yanlış park konusunda tüm sürücülerimizin hassas olması gerekiyor. Engellilerin geçişini engelleyecek şekilde araçların park edilmemesi, cadde girişlerine araçların park edilmemesi gerekiyor.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Zekiye Yağmurcu'ya taziye mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Zekiye Yağmurcu'ya taziye mesajı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık