Ana Sayfa Eğitim Yerköy’de öğrenciler projelerini sergiledi

Yerköy’de öğrenciler projelerini sergiledi

Yerköy Reşat Akyön Ortaokulu tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda öğrenciler projelerini sergiledi.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2016 Pazartesi 21:17
Yerköy’de öğrenciler projelerini sergiledi

Fuarın açılına Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, ilçe milli eğitim şube müdürleri, Reşat Akyön Okul Müdürü Erdal Akdaş, öğretmenler ve veliler katıldı.

Fuar hakkında bilgi veren Okul Müdürü Erdal Akdaş, okullarda düzenlenen bilim fuarlarının Türkiye’deki hatta dünyadaki bilimsel gelişmelere katkı sağlayacak, yön verecek geleceğin bilim insanlarının yetişmesine vesile olabileceğini söyledi. Akdaş, “Okulumuzda bilim fuarı gerçekleştirmenin hep birlikte heyecanını yaşıyoruz. İnşallah bundan sonra da öğretmen ve öğrencilerimiz ile birlikte her sene bu bilim fuarını düzenlemeyi amaçlıyoruz. Küçük eller büyük fikirler ideali çerçevesinde düzenlenen bu fuarda birbirinden yaratıcı ve ilginç bilimsel çalışmalar bulunuyor. Öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Onların tüm çalışmaları bizler için çok değerlidir. Onların içindeki bilim şevkini takdir ederek, onlara her zaman destek olacağız. Ben bilim fuarında fikirlerini sergileyen öğrencilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından fuarın açılışı yapıldı. Katılımcılar öğrencilerin hazırladığı projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgi aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık