Ana Sayfa Ekonomi Yerköy esnafı Türk lirasına sahip çıkıyor

Yerköy esnafı Türk lirasına sahip çıkıyor

Yerköy’de Ekmek Fabrikası sahibi döviz karşısında değer kaybeden Türk lirasına sahip çıkmak adına dövizini bozdurana ekmek kampanyası başlattı.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2016 Pazartesi 16:22
Yerköy esnafı Türk lirasına sahip çıkıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrası Türk lirasının değerlenmesi için başlatılan döviz bozdurma kampanyasına vatandaşlar ve esnafın desteği artarak devam ediyor.

Yerköy Altınbaşak Ekmek Fabrikası Yetkilileri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın döviz bozdurmak konusunda bir bildiği olduğunu ve onun bu çağrısına destek verdiğini belirtti.

Altınbaşak Ekmek Fabrikası yetkilileri; "Cumhurbaşkanımız halka seslenerek 'dövizinizi bozdurun' dedi. Biz de dövizimizi bozduracağız. Onun bir bildiği vardır. Ben de Cumhurbaşkanımıza destek vermek için '1000 dolarını bozdur, makbuzunu ibraz et, “Dövizini bozdur ekmek al” kampanyası başlattık. Topluma örnek olmak istiyoruz. Ülkemize 15 Temmuz darbe girişiminde, yapmak istedikleri ve yapamadıklarını şu anda yapmaya çalışıyorlar ama kusura kalmasınlar, 15 Temmuz'da nasıl çıkıp da meydanlara döküldüysek, malımızla, paramızla, canımızla, yine bu vatanı, bu milleti, ayakta tutacağız. Kampanyamıza da olumlu tepkiler var." 15 Temmuz'da yapamadıklarını şimdi, ekonomi ile bizi yıpratmaya çalışıyor. Türk milleti buna izin vermeyecektir." dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık