Ana Sayfa Güncel Yerköy Adalet Meslek Yüksek Okulu'ndan Kızılay'a kan bağışı

Yerköy Adalet Meslek Yüksek Okulu'ndan Kızılay'a kan bağışı

Kızılay Yozgat Şube Başkanlığı ve Bozok Üniversitesi Rektörlüğü işbirliği ile düzenlenen kan bağış kampanyasına Yerköy Adalet Meslek Yüksek Okulu öğretmen ve öğrencileri de katkı sağladı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 21:16
Yerköy Adalet Meslek Yüksek Okulu'ndan Kızılay'a kan bağışı

 Bozok Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen kampanyaya Öğretmenler ve öğrenciler kan bağışında bulunarak destek verdi.

 Kızılay Yozgat Kan Merkezi Yetkilileri üniversitelerde ilkbahar ve sonbahar aylarında kan bağışı kampanyası düzenlediklerini belirterek, “Bozok Üniversitesi Rektörlüğü iş birliği Yerköy Adalet Meslek Yüksek Okulu’na kan bağışı kampanyası düzenlendik. Burada amacımız, öğrencilerimize kan bağışı yapmanın önemini anlatmak ve öğrencileri duyarlı hale getirmektir. Bir günlük süre içerisinde yaklaşık 50 kişiden kan toplandı. Duyarlılıklarından dolayı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu sebeple her zaman kan bağışına ihtiyaç duyulmaktadır” dedi. Kan bağışında bulunan ve kan bağışında bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen öğretmen ve öğrenciler ise, “Kan bağışı bir insanlık görevidir. Bizlere veya yakınlarımıza her an kan ihtiyacı olabilir, bu sebeple kan verdik. Sağlıklı bütün insanların kan bağışında bulunmaları gerekir” diye konuştu. Bozok Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel de kan vermenin sürekli bir ihtiyaç olduğunu ve aynı zamanda bedeni rahatlattığını dile getirerek kan bağışına destek veren öğrencilerine teşekkürlerini iletti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık