Ana Sayfa Ekonomi Yenifakılı’da Tarım Köy Projesi için düğmeye basıldı

Yenifakılı’da Tarım Köy Projesi için düğmeye basıldı

Yozgat'ta ilk olma özelliği taşıyacak olan TARIK KÖY Projesiyle 320 konut yapılacak.2017'yi Yenifakılı için proje yılı olarak ilan eden Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, Yozgat'ta bir ilki oluşturacak olan TARIK KÖY Projesini hayata geçirmek için düğmeye bastı.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2017 Salı 23:45
Yenifakılı’da Tarım Köy Projesi için düğmeye basıldı

 Hazine'den aldığı 250 dönümlük arsayı TOKİ'ye devreden Başkan Karadavut, her birisi 300'er metrekarelik alanlarda olmak üzere 320 dairelik konutların 80 tanesini bu yıl içerisinde sahiplerine teslim edeceklerini söyledi. Karadavut, "Yeni projelerimizle birlikte Yenifakılı ilçemiz göç veren ilçeden göç alan ilçe konumuna gelecektir" dedi.

 Göreve seçildiği günden itibaren yapmış olduğu çalışmalarla Yenifakılı ilçesini adeta şantiyeye çeviren Yenifakılı Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, 2017 yılının Proje yılı olacağını müjdeledi.

En büyük projelerinden birisinin TARIM KÖY olduğunu kaydeden Karadavut, TOKİ ile yapmış oldukları protokol çerçevesinde 80 tanesi 2017 yılında, 230 tanesi de 2018'de olmak üzere 320 yeni konutul inşaa edileceğini duyurdu.

Bahçesiyle, parkıyla müstakil ve iki katlı olarak inşaa edilecek konutlar için ön kayıtların kısa sürede tamamlandığını anımsatan Karadavut, projenin tamamlanmasıyla birlikte Yenifakılı ilçesinin göç veren olmaktan çıkıp, göç alan ilçe konumuna geleceğini kaydetti.

TARIM KÖY Projesi'nin Yozgat'ta bir ilki oluşturduğunu anımsatan Başkan Yalçın Karadavut, Yenifakılı ilçesinde gerçekleştirilmesinde mimar rol oynayan başta Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Yozgat Milletvekillerine teşekkür etti.

Yenifakılı ilçesinin bir kaç yıl içerisinde gelişmişlik ve kalkınmışlık konusunda büyük bir atılım gerçekleştireceğini kaydeden Başkan Karadavut, konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü:

"İnşallah 2017 Yenifakılı ilçemiz için proje yılı olacak. En önemli projelerimizden bir tanesi TARIM KÖY Projesi. Bu projeyi Yenifakılı Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle yapıyoruz. 2017 yılı içerisinde 80 tanesini teslim edeceğiz. Geriye kalan 230 tanesini de 2018 yılında teslim etmek üzere 320 dairelik bir projemiz olacak.

Bu proje, Yenifakılı ilçemizin gelişmesini ve ilerlemesini sağlayacak. Diğer ilçelerdeki aramızdaki gelişmişlik farkını en asgariye indirecek. Yeni yerleşim yerleriyle birlikte yeni insanları istihdam edeceğiz. Emekli olan, çevre köylerimizde yaşayan ve dışarıdan gelecek insanlarımıza ev sahipliği yapacağımız bir proje ile Yenifakılı ilçemizde toplayacağız.

Bu projeyle birlikte göç veren bir Yenifakılı'dan göç alan bir Yenifakılı konumuna gelmiş olacağız. İnşallah bu aşamadan sonra büyüme trendine geçeceğiz.

Bununla ilgili en önemlisi olan konut sorununu çözelim dedik. 4'üncü etap TOKİ başta olmak üzere şu an 320 dairelik TARIM KÖY Projesi yapıyoruz. Bu proje Yozgat genelinde bir ilk olacak.

Bahçeli, iki katlı, parkı, bahçesi ve yeşil alanı bol olan, her daire alanı en az 300 metrekare Yenifakılı - Kozaklı yolu üzerindeki 250 dönümlük alan üzerine inşaa edilecek. Bu araziyi Hazine'den alıp TOKİ'ye devrini gerçekleştirdik.

 Bu projeyle ilgili şimdiden büyük bir talep oldu. Talebi kestik, çünkü rahat bir nefes alsın istedik.

Vatandaşlarımız artık çok katlı, asansörlü daireleri istemiyor. Bizim bölgemizin insanı bahçeli evlerde yetişti, tek katlı evlerde yetişti. Aynı ortamı sağlamak üzere, kültürel, sosyal ve komşuluk ilişkilerini geliştirmek üzere böylesi bir projeyi hayata geçirdik.

Adalet Bakanımız sayın Bekir Bozdağ başta olmak üzere Yozgat Milletvekillerimiz sayesinde TOKİ ilçemize çok sıcak bakıyor. Biz de elimizden gelen hizmeti yapmaya gayret ediyoruz.

Bu projeyle beraber nüfusumuzun ciddi oranda artacağına inanıyoruz."

YORUMLAR
  • yorum2017-01-25 15:04:28Hazımsızlar !

    Hazımsızlar burdan da saldırmaya başlamış. Tarihten silinmekte olan bir ilçeyi, yeniden yozgatin gündemine oturtan baskan KARADAVUT çağ atlattı çağ. ilçedeki hortumları kesip hırsızlardan halka çevirdi tüm kaynakları. Hırsızlar nemalananlar menfaatciler talan oldu.Tüm güçleriyle saldırıyorlar. Ama ülkemiz gibi İlçemizin de artık önüne geçemezsiniz. Diriliş başladı bir kere KİM TUTAR Yenifakılı yi! Bu projeler gerçekleştikce sancılar giriyor eski vesayetçilere . Yenifakılı da vesayet bitti!

  • yorum2017-01-25 10:30:11kozmikguc

    ya rabbi! ne günlere, ne insanlara kaldık. nüfusumuzu artıracak dediği projeden faydalanacakların hepsi dışarıdan gelse, 320 konutu 5'er kişi kullansa hepsi 1600 kişi yapar. kesinlikle kötü bir proje anlamında söylemiyorum bu söylediklerimi, lakin o parayla ekonomik getirisi daha yüksek yatırımlar yapılabilir, 1600 kişiyi istihdam edebileceğiniz yatırımlar yapılabilir diye düşünüyorum. 1600 kişiyi istihdam etseniz 5000 kişiyi ilçenize çekersiniz. dolayısıyla da daha çok nüfus çekmiş olursunuz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık