Ana Sayfa Yozgat Yeni Genel Sekreter İsmail Kurca

Yeni Genel Sekreter İsmail Kurca

Muharrem Yahşi’den boşalan Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne, Yozgat Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. İsmail Kurca getirildi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:17
Yeni Genel Sekreter İsmail Kurca

Atamanın resmiyet kazandığı, Kurca’nın 23 Haziran Pazartesi günü itibarıyla görevine başlayacağı öğrenildi. Sağlık kurumunun en tepesindeki bu değişiklik, camiada memnuniyetle karşılanırken, beklentilere de zirve yaptırdı. Kurca, onlarca sorunu çözmek ve bir o kadar beklentiye cevap vermekle karşı karşıya bulunuyor.

Prof. Dr. Ali ihsan Dokucu’nun istifası ardından Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’na atanan Uz. Dr. Zafer Çukurova’nın ilk icraatı cümlesinden, “Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri’nin doktor olması zorunluluğu” gereği, altı il genel sekreteriyle birlikte görevden alınan Muharrem Yahşi’nin koltuğu an itibarıyla dolduruldu.

Birliğin en üst karar ve yürütme organı niteliğindeki genel sekreterlik makamı, Op. Dr. İsmail Kurca’ya emanet edildi. Hâlihazırda Yozgat Devlet Hastanesi Yöneticiliği koltuğunda oturan Kurcu, önümüzdeki Pazartesi günü yeni görevine “bismillah” diyerek başlayacak.

TEŞKİLATI YAKINDAN TANIYOR

Genel Cerrah olan İsmail Kurcu, 10 yılı aşkın süredir Yozgat’ta bulunuyor. Yozgat Şifa Hastanesi’yle başlayan Yozgat serüveni, Sorgun, Yerköy ve Kayseri’ye gel-gitlerle ve inişli-çıkışlı grafiklerle seyreden Kurcu, son dört ay içerisinde başdöndürücü bir hızla zirveye ulaştı.

Son olarak Kayseri Özel Tekden Hastanesi’nde görevliyken, biraz da hatır kıramayarak Yozgat Şifa Hastanesi’ne dönüş yapan Kurca, buradan boşta bulunan Yozgat Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne atandı. Hastane Yöneticisi Uz. Dr. Tamer Sami Pelitli’nin görevden alınmasıyla birlikte bu göreve getirilen Kurca, 23 Haziran tarihi itibarıyla Birliğin en üst karar ve yürütme organı niteliğindeki makamına kurulacak.

TECRÜBELİ BİR DOKTOR

Usta bir cerrah olan İsmail Kurca’nın insani ilişkileri de üstdüzey görüntü veriyor. Gerek Başhekimlik, gerekse Hastane Yöneticiliğindeki kısa dönem zarfında, iyi intiba bırakan Kurca’nın yeni ve zorlu görevin de altından kalkacağı izlenimi uyandırıyor.


Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık