Ak Parti'de Yusuf Başer dönemi resmen başladı

Yozgat  Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonunda Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen AK Parti Yozgat 7. Olağan Kongresi büyük bir katılımla yapıldı.

Ak Parti'de Yusuf Başer dönemi resmen başladı

Kongreye; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Ak Parti Eski İl Başkanı Çelebi Dursun, AK Parti Eski İl Başkanları Zekeriya Avşar, Harun Lekesiz, Fahri Açıkgöz, Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Bakanı Adem Kızılay, İlçe Belediye Başkanı ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede ilk konuşmayı Ak Parti Eski İl Başkanı Çelebi Dursun, yaptı.

Dursun, “Bizleri göreve layık gören Başkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay olmak üzere bütün partililere teşekkür ediyorum. Aynı çatı altında siyaset yapmaktan onur duyduğum 2001 yılında kurucular kurulu üyesi olarak birlikte siyaset yapmaya başladığımız büyük devlet adamı Bekir Bozdağ’a teşekkür ediyorum. Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’e teşekkür ediyorum. Partide görev aldığımız ilk günden bugüne nasıl ki vatan sevdamız ezan sevdamız kuran sevdamız ölene kadar sürecekse Recep Tayyip Erdoğan sevdası ölene kadar baki kalacaktır” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’de konuşmasında; kongrenin birlik ve  beraberliklerine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Köse, “ Pandemi sürecinde neler yapacağımızı konuşurken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve sağlık bilim kurulunun açıklamasının istinaden biz şöyle kampanya başlattık 65 yaş ve üzeri kronik hasta ve evlerindeki vatandaşlarımıza dedik ki siz evde kalın biz bir ihtiyacınızı ayağınıza getireceğiz dedik. Bu projeyi başlattık hemen ertesi gün Cumhurbaşkanımız bir toplantı vesilesi ile Yozgat Belediyesinin başlatmış olduğu bu projeyi hem taktir etti hemde kendi sosyal medya hesabında kullandı ve özellikle Ak partili belediyelerimiz başta olmaz üzere tüm belediyelerimize örnek gösterdi ve hatta İçişleri bakanlığımızın vefa sosyal desteğin kurulmasına da vesile olduk. Her kongre bir yenilenmenin bir değişiminin de öncüsü daha önce görev almış ve şimdi görev alacak arkadaşlarımız resmi olan olmayan her bir arkadaşımız Ak Partimizin değerli bir üyesidir ve bizim başımızın tacıdır” diye konuştu.

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer ise, Ak Parti’ye  kuruluşundan bugüne hizmet eden emek veren herkese teşekkür etti.

Başkan Başer, “Bugün gerçekleştirdiğimiz kongremiz sadece bir siyasi partinin bir il kongresi değildir. Bu kongreler, bu mücadelemiz, ülkemizin ve tüm dünyanın seyrine etki edecek tarihi çalışmalardır tarihi anlardır. Çünkü; Ak Partimiz, ak sevdamız milletimizin kurduğu muhabbet dergahıdır. Ak Partimiz milletimizin bir istikbal yıldızıdır.  Ak Partimiz hem ülkemizde hem dünyada mazlumların gücüdür. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimiz ve tüm insanlık için adaleti haykıran iradedir. Gururumuz ve umudumuzdur.  Allah kutlu davamızda birliğimizi daim eylesin. Kongremiz hayırlı olsun. Dünyada çok büyük bir salgın yaşanıyor. Salgın sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, hastalarımıza şifa diliyorum.  Milletimizi hastalıktan kurtarmak için can siperhane çalışan beyaz ordumuz sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu süreçte hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza rahmet diliyorum. Fedakarca görev yapan mülki idarecilerimize, güvenlik güçlerimize, vefa sosyal destek grubu gönüllülerimize, yerel yönetimlerimize ve bütün emek sahiplerine de bu muhteşem mücadele için tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm ülkeler bu süreçte kendi milletinin ihtiyaçlarını karşılamak için uğraşıyor. Hatta çok gelişmiş ülkeler bile birbirlerinin malzemelerini havadaki uçaklarından kaçırmaya çalışıyor. Hastaneleri yetersiz olduğu için hastalarını göz göre göre ölüme terk ediyor. Adeta modern zamanların acziyetini ve barbarlığını büyük bir üzüntüyle izledik ve izliyoruz. Bir de Cumhurbaşkanımız liderliğinde ülkemizin bu salgınla mücadelesine şahit olduk. Hem hijyen malzemeleri hem bütün hastalarını tedavi edecek kadar güçlü sağlık sistemi ile dünyayı hayran bırakan bir süreç geçiriyoruz. Eskiden hastalarını hastaneye alamayan ilaçlarını temin edemeyen bir dönemden yaşamıştık. Şimdi hastalarını ve vatandaşlarını dünyanın dört bir yanından hamd olsun özel uçaklarla vatanına getiren bir ülkeye dönüştük” diye konuştu.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’de Ak Parti’nin Yozgat’a yaptığı yatırımlara ve  projelere değindi.

Milletvekili Başer, “ AK Parti milletimizin partisi, hizmetin adıdır. Bugün şehrimiz hızlı tren hava alanı, adalet eğitim merkezi, diyanet eğitim merkezi, 4 Bin kişilik kapalı cezaevi ve daha sayamadığımız pek çok yatırımlara AK Parti ile kavuştu. Tarım ve hayvancılığın gelişmesine yönelik verilen hibe destekleri ile bugün kırsalda son derece modern hayvan üretim tesisleri görmemiz mümkündür. Yine Merkez ve ilçelerimize yapılan ve yapımı devam eden baraj ve gölet inşaatlarının tamamlanması ile de tarım ve hayvancılıkta Yozgat’ımız daha da gelişecektir.

DAVANIN EN BÜYÜK GÜCÜ SALONLARA SIĞMAYAN YOZGATLILARDIR

Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ’da yaptığı konuşmada; “Bu davanın güçlü davanın en büyük gücü salonlara sığmayan Yozgatlılardır.” dedi.

Bozdağ, “ Pandemi nedeniyle çok şükür tedbirler olması rağmen bütün olumsuzluklara rağmen bugün bu salonu dolduran hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün burada ilk günkü aşkla heyecanla bir coşkuya sahip oluyoruz bir bayram havası var bir demokrasi şöleni var bu bayram havasını demokrasi şölenini bu heyecanı inşallah 2023 seçimlerine kadar devam ettireceğiz. Yapılmış altı milletvekili seçimlerinde dört mahalli seçimlerinde iki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve üç halk oylamasında Yozgat Türkiye’de rekorlara imza attı seçim başarılarına imza attı bu başarılar sizin başarınızdır bu imza sizin imzanızdır Ak partinin seçim başarılarında imzası bulunan alın teri bulunan emeği bulunan her birinize özellikle Yozgatlı her bir hemşerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün Türkiye’de güçlü bir Ak Parti varsa Yozgat’ta güçlü bir Ak Parti varsa onun çok nedenleri var ama en başta nedenlerden birisi güçlü birlik dirlik kardeşlik ve dayanışma ruhu içerisinde teşkilatların varlığıdır” diye konuştu.13 Ocak 2021 Çarşamba 19:56

http://www.surmelihaber.com//haber/ak-partide-yusuf-baser-donemi-resmen-basladi-7988.html