Yozgat Belediyesi öncülük etti! Artık onlarında bir yuvası oldu

Yozgat Belediyesi öncülüğünde İl Emniyet Müdürlüğü, Yozgat Sanatseverler Derneği, Yaşanılabilir Çevre Derneği ve Bozok Çevre Doğa Topluluğunun ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında şehrin 20 farklı noktasında köpek evleri yerleştirildi.

Yozgat Belediyesi öncülük etti! Artık onlarında bir yuvası oldu

Yozgat Belediyesi öncülüğünde İl Emniyet Müdürlüğü, Yozgat Sanatseverler Derneği, Yaşanılabilir Çevre Derneği ve Bozok Çevre Doğa Toplululuğunun ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında şehrin 20 farklı noktasında köpek evleri yerleştirildi.

Belediye, Emniyet ve projede yer alan dernek temsilcilerinin girişimleri ile variller köpek evlerine dönüştürülerek şehrin belirli noktalarına konuldu.

Yaşanılabilir Çevre Derneği’nden Ayça Durak Yılmaz, Sanatseverler Derneği’nden Arzu Köylüoğlu, Mustafa Koç, Ömer Duyar, Ahmet Fidan, Bozok Çevre Doğa Topluluğu’ndan Esra Gedik, HAYDİ Polisi ve hayvan severlerden oluşan ekiple birlikte doğal yaşam alanlarına bırakılan köpek evleri, kedi evlerinin ardından Yozgat Belediyesinin sokak hayvanlarına verdiği ikinci değer oldu.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, göreve geldikleri günden itibaren sokak hayvanlarına yönelik ciddi çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Başkan Köse, “Yaratılanı Severim Yaradan’dan Ötürü” düsturuyla göreve geldiğimiz günden bu güne sokak hayvanlarımızı bir an olsun kimsesiz bırakmadık. Beslenme odaklarına sürekli olarak mama takviyelerinde bulunduk. Kısıtlama sürelerinde de ekiplerimiz hep sahada sokak hayvanlarımızın yanında oldu.

Geçtiğimiz günlerde havaların soğumasıyla birlikte kedi evlerini şehrimizin birçok noktasına yerleştirdik. Şimdi de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” örnek alarak varilleri sokak hayvanları için köpek evlerine dönüştürdük. Bu sayede variller hem geri dönüşüme kazandırıldı, hem de can dostlarımız yeni yuvalarına kavuştu. Projede emeği geçen çeşitli dernek ve hayvan severlere hassasiyetleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.13 Ocak 2021 Çarşamba 19:29

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgat-belediyesi-onculuk-etti-artik-onlarinda-bir-yuvasi-oldu-7984.html