MHP liste başı Ethem Sedef'in yükü ağır

Yozgat halkının seçmenin derdiyle dertlenecek Ethem Sedef’i Meclise göndermesi bekleniyor.

MHP liste başı Ethem Sedef'in yükü ağır

Milliyetçi Hareket Partisi’nin il başkanlığı yaptığı dönemdeki dik duruşuyla takdir toplayan Ethem Sedef’i aday listesinin ilk sırasına getirmesi, seçmenin üzerindeki yükü de arttırdı.

Yozgat halkının derdini bilen, derdiyle dertleşecek ve gerektiğinde tüm mesaisini Yozgat için hiç çekinmeden verebilecek olan Ethem Sedef’e partili partisiz herkesin desteklemesi ve Meclis’e göndermesi, Genel Merkezin ahde vefasının da karşılığı olacak.

Milletvekillerinin Yozgat’a hizmet etmediği, halkla iç içe olmadığından yakınan Yozgat halkının MHP’nin birinci sıra adayı Ethem Sedef’e yaptığı ziyaretler sırasında gösterdiği yakın ilgi ve alaka dikkat çekiyor.

MHP VEFASINI GÖSTERDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi, Yozgat’ta her kesimden destek gören, özellikle darbe ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilerin arttığı, İYİ Parti’ye birçok partili kaymaların yaşandığı dönemde dik duruşu ile dikkat çeken Sedef’e ahde vefasını gösterdi. Sedef’i ilk sıraya koyarak bir bakıma daha önce şans verdiği isimlere de seçmene de mesaj gönderen Genel Merkezin seçiminin doğru olup olmadığı 24 Haziran akşamı belli olacak.

GÖZLER SEÇMENDE

Meclis’e gittiği zaman derdiyle dertlenen, Yozgat’ın sorunlarıyla ilgilenen, çözüm üreten, gerekirse iktidara Yozgat’ın beklentilerini iletebilecek vekil eksikliğini hisseden ve bunu her platformda dile getiren seçmenin 24 Haziran günü Ethem Sedef’i Meclis’e gönderecek oy’u vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Yozgat’ın öz evladı olan ve Yozgat insanının her türlü hassasiyetini bilen bir vekilin Meclis’te olmasının avantajlarını kullanmak isteyenlerin oy verirken particiliği bir kenara bırakacağına inanılıyor.

HEM GENÇ HEM DE KARARLI

Sedef’in genç olması da hem partisine hem kendine büyük avantajlar getiriyor. Partinin tüm kademelerinde görev yaptığı için yeterince siyasi bilgi, görgüye sahip olan Sedef’in toplumda da karşılığının olması hiç kuşkusuz büyük avantajları da beraberinde getirecek gibi görünüyor. Sedef eğer seçmenin desteğini arkasına alırsa o zaman MHP bir dönem aradan sonra yeniden Meclis’e belki de en genç vekilini gönderecek.26 Mayıs 2018 Cumartesi 23:40

http://www.surmelihaber.com//haber/mhp-liste-basi-ethem-sedefin-yuku-agir-7819.html