MHP'de bir isim daha adaylığını açıkladı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Afyonkarahisar İl Müdürü iken görevinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Yozgat Milletvekili aday adayıyım diyen Kürşat Bacanlı, MHP il teşkilat binasında yaptığı basın açıklaması ile aday adaylığını resmileştirdi.

MHP'de bir isim daha adaylığını açıkladı

Açılış konuşmasını yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan, 24 Haziran seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi’nin zaferiyle sonuçlanacağını söyleyerek "Ülkü ocaklarında çekirdekten yetişmiş Kürşat Bacanlı’nın basın açıklamasında sizlerle bir araya geldik. Bu basın toplantılarımız Allah izin verirse Yozgat’ta birinci parti, Türkiye’de de Milliyetçi Hareket Partisi'ni iktidar yapmaktır” dedi.

MHP Yozgat milletvekili aday adayı Kürşat Bacanlı ise yaptığı konuşmada, "Hepimizin malumu üzerine, liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin; AKP iktidarına yapmış olduğu tüm uyarılara kulakların tıkanması ve bu uyarıların görmezden gelinmesi 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yaşanmasına sebebiyet vermiş, devletimiz görünürde FETÖ çetesi eliyle uluslararası güçler tarafından ele geçirilmeye çalışılmıştır. Hayallerine ulaşamayan bu hain odaklar şimdilerde ise siyasi, iktisadi ve ekonomik silahlar ile bu amaçlarını gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde kontrol edilemeyeceğini öngören liderimiz Devlet Bahçeli erken seçim talebinde bulunmuş ve siyasi otoritelerde bu çağrıyı dikkate alarak 24 Haziran seçimlerinin önünü açmıştır.

Tüm bu yaşananlar hepimize göstermiştir ki Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Devleti ve Türk Milletinin omurgası ve sigortası olduğunu belirten Bacanlı, "Devlet gittikten sonra, siyaset yapsak ne olacak?" diyen, AKP yöneticileri ve mensuplarının şahsına ve Milliyetçi Hareket Partisine yapmış olduğu her türlü itiraf ve haksızlıkları bir kenara bırakan lider Devlet Bahçeli'nin darbe teşebbüsünde ve sonrasında göstermiş olduğu bu onurlu ve dik duruş, 15 Temmuz günü ve sonrasında Milliyetçi Hareket Parti'siz ve Ülkücülersiz bir Türkiye'nin olamayacağının en büyük ispatıdır. Neden Milliyetçi Hareket Partisi? Neden Ülkücüler? Neden Türk milliyetçileri? Sorularının cevabı ortadadır. Türk'e sevdalı, Türk milletine ve Türk Devletine vücudundaki her bir hücresine kadar bağlı bizler, devletimizin ve milletimizin bir daha kara günler yaşamaması için liderimizle birlikte inanç ile bu yola çıktık dedi.

MHP Yozgat milletvekili aday adayı Kürşat Bacanlı, "Elinde Zülfikârıyla Hz. Ali gibi, Kerbela'daki Hz. Hüseyin gibi, Malazgirt'te Alparslan, Söğüt'te Osman ve Anadolu'da Mustafa Kemal Atatürk gibi inandık. On yılı aşkın özel sektör, on beş yılı aşkın ulusal ve uluslararası devlet/bürokrasi tecrübemle birlikte hem Yozgat'ın hem de ülkemin yaşadığı sorunları biliyorum ve çözmek için; Yozgat'ın ve Yozgatlının hak ve hukukunu savunmak için Türkiye ve Yozgat için, çocuklarımıza güzel bir gelecek inşa etmek ve bırakmak için hep beraber çıktığımız bu yolda Allah (cc) yar ve yardımcımız olsun." diye konuştu.8 Mayıs 2018 Salı 14:07

http://www.surmelihaber.com//haber/mhpde-bir-isim-daha-adayligini-acikladi-7791.html