Heyecan dorukta! Aday adayları tartıya çıkacak

Yozgat’ta en fazla aday adayı başvurusunun yapıldığı AK Parti'de 5 Mayıs Cumartesi günü temayül yoklaması heyecanı yaşanacak.

Heyecan dorukta! Aday adayları tartıya çıkacak

Yozgat’ta en fazla aday adayı başvurusunun yapıldığı AKP’de 5 Mayıs Cumartesi günü temayül yoklaması heyecanı yaşanacak. Yimpaş Kültür Merkezi salonunda saat 10.00’da başlayacak ve aday adaylarının belirlenmesinde en önemli kriterlerden biri olacak Teşkilat Temayül Yoklamasına aday adaylıklarını açıklamaları durumunda yeni ve eski milletvekilleri dahil edilmeyecek.

24 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri öncesi listelerin belirlenmesinde önemli rol oynayacak olan Teşkilat Temayül Toplantısı için AKParti’liler bir araya gelecek.

5 MAYIS’TA YAPILACAK

AK Parti'de teşkilat temayül yoklaması heyecanı Yimpaş AVM’de saat 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacak. Bölge koordinatör milletvekillerinin gözetiminde gerçekleştirilecek olan teşkilat temayül yoklamasında İl Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, il kadın kolları, il gençlik kolları, il denetçileri, ilçe başkanları ve yönetim kurulu, belde yöneticileri, ilçelerin gençlik kolları, kadın kolları başkanları ve meclis üyelerinden oluşan 2 bin 500’e yakın delege, aday adayları için oy kullanacak.

VEKİLLER DAHİL EDİLMEYECEK

Aday adaylığı başvurularını yapan Ak Partili milletvekilleri ve eskiden bu görevi yapmış isimlerin dahil edilmeyeceği yoklama öncesinde teşkilatlar bazında çalışmalarını yürüten aday adayları heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdi. Genel Merkezin kararına yüzde 30-35 oranında etki etmesi beklenilen Teşkilat Temayülü Yoklamasında adaylar bir bakıma durumlarını da görme imkanı yakalayacaklar. Aday belirlenirken teşkilatların da görüşleri alınacak. Parti teşkilatlarını terör örgütü FETÖ'den temizleyen AK Parti, yeni sızmaların önüne ise adaylarla ilgili yapacağı güvenlik soruşturmasıyla geçecek. Milletvekili listeleri ise yapılan elemelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında kurulacak bir üst komisyonda belirlenecek.3 Mayıs 2018 Perşembe 00:37

http://www.surmelihaber.com//haber/heyecan-dorukta-aday-adaylari-tartiya-cikacak-7782.html