Yozgat'ta ulusal yarışmanın ikincisi Cuma günü

Yozgat Valiliği, Yozgat Belediye Başkanlığı ile İç Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu’nca ortaklaşa düzenlenen Türkiye Yemek Yarışması'nın ikincisi Cuma günü gerçekleştirilecek.

Yozgat'ta ulusal yarışmanın ikincisi Cuma günü

Yozgat Valiliği, Yozgat Belediye Başkanlığı ile İç Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu’nca ortaklaşa Türkiye Yemek Yarışması Cuma günü gerçekleştirilecek. Yozgat’ın tanıtımına da ciddi anlamda katkı sağlaması beklenilen ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan yemek yarışmasında 20 il’den gelen yarışmacılar hünerlerini sergileyecek.

Yozgat bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Ulusal Yemek Yarışması’na ev sahipliği yapacak.

CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu Cuma günü düzenlenecek 2. Yozgat Ulusal Yemek Festivali hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Karslıoğlu, “Yozgat Belediyesi olarak bu sene 2.sini düzenleyeceğimiz Yozgat Ulusal Yemek Festivali olacak. Bu yarışmamızın 1.sini geçen yıl 4-5 ve 6 Mayıs günlerinde yapmıştık. Yine bu sene aynı tarihlerde olmak üzere festivali yapacağız. Bu yarışmamıza 20 ilden katılım olacak. Bu yarışmayı Yozgat Belediyesi ve Yozgat Valiliği ile beraber yapacağız.

AMAÇ YOZGAT’I TANITMAK

Bizim burada amacımız Yozgat'taki yöresel yemeklerimizi aynı zamanda diğer yemek çeşitlerimizi tüm Türkiye'ye tanıtmak” dedi. Geçen yıl düzenlenen Yozgat Ulusal Yemek Festivali'nin başarılı geçtiğini ve bu nedenle festivalin ikincisini de düzenleyeceklerini anlatan Karslıoğlu, festivali geleneksel hale getirdiklerini ve her yıl 4-5 ve 6 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceğini söyledi.3 Mayıs 2018 Perşembe 00:34

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgatta-ulusal-yarismanin-ikincisi-cuma-gunu-7781.html