TKDK Yozgat rekor kırıyor!

TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğü, IPARD II Programı Üçüncü Çağrı İlanında yatırım tutarı yaklaşık 105 milyon 314 bin liralık 104 proje kabul ederek, 42 il arasında Konya ve Şanlıurfa’dan sonra en çok hibe tutarı alan üçüncü il oldu.

TKDK Yozgat rekor kırıyor!


TKDK tarafından 21 Aralık 2017 tarihinde çıkılan IPARD II Programı Üçüncü Çağrı İlanı 27 Nisan 2018 tarihinde sona erdi. TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğü, IPARD II Programı Üçüncü Çağrı İlanında yatırım tutarı yaklaşık 105 milyon 314 bin liralık 104 proje kabul ederek, 42 il arasında Konya ve Şanlıurfa’dan sonra en çok hibe tutarı alan üçüncü il oldu. TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğü tarafından başvurusu kabul edilen ve incelemesi yakın tarihte bitmesi beklenilen 104 projenin tamamının yatırımının gerçekleşmesi bekleniyor.

TKDK Yozgat İl Koordinatörü Sayın Selim Türker, “Yozgat İl Koordinatörlüğü’nün Türkiye üçüncüsü olmasından dolayı gururlu olduklarını belirterek, bu dönem gelen 104 proje sahibiyle en kısa sürede sözleşme imzalayarak yatırımlara başlayacaklarını ve yatırımları tamamlayıp başvuru sahiplerine yaklaşık 57 milyon lira daha hibe desteği ödemesi gerçekleştirileceğini söyledi. Bu rakam sadece bu çağrıda almış olduğumuz proje sayısını belirtmektedir. Bu çağrı haricinde IPARD I ve IPARD II’nin toplam proje sayısı 291, toplam yatırım tutarı yaklaşık 297 milyon liradır. İlimizde hayvancılık sektöründe büyük bir ilerleme gerçekleşmiştir. Yakın zamanda süt işleme ve et işleme tesislerinin sayısını arttırmayı hedeflemekteyiz. İl dışı ve yurtdışından yatırımcılarımızla sürekli olarak görüşmekteyiz. İlerleyen çağrılarda, ilimizde süt işleme ve et işleme tesislerinin de inşaatlarının başlamasına hep birlikte şahit olacağız. Ham madde Yozgat’ta üretilecek, Yozgat’ta işlenecek. Bu sayede Yozgat’ta kırsal kalkınmanın bir üst seviyeye ulaşmasını izleyeceğiz. Sağlanacak olan katma değer ve istihdam Yozgat’ta kalacaktır” dedi.3 Mayıs 2018 Perşembe 00:28

http://www.surmelihaber.com//haber/tkdk-yozgat-rekor-kiriyor-7780.html