Ak Parti'de strateji belli oldu! 24 saat boyunca..

Yozgat İl Teşkilatı da seçim çalışmalarını Genel Merkezin hazırladığı program kapsamında sürdürecek.

Ak Parti'de strateji belli oldu! 24 saat boyunca..

Türkiye, 24 Haziran’daki erken seçime odaklanırken, siyasi partiler seçim propagandasına ilişkin çalışmalarına hız verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Ak Parti, 24 Haziran’daki erken seçime, “24 saat kampanya” stratejisiyle hazırlanacak. Hazırlıkların startı veren Yozgat İl Başkanlığı da ilçe ilçe köy köy gezerek vatandaşla sıcak temas kurup, icraatları anlatıp, seçimin ülke ve Yozgat için önemine dikkat çekecek. 
Ak Parti 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçime 24 saat parolasıyla hazırlanacak. 

MİTİNG-İFTAR-SAHUR

Ak Parti’de üst üste yapılan MYK ve MKYK toplantılarının ardından 24 Haziran’a kadar izlenecek yol haritası da taslak olarak belirlendi. Mitingler, Erdoğan’ın 13-15 Mayıs’ta ziyaret edeceği İngiltere dönüşünde başlayacak ve aktif şekilde daha kuvvetli sahaya inilecek.

Seçim hazırlıkları döneminin ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle çalışmalar da buna göre planlandı. 15 Mayıs’tan sonraki 40 günlük sürede miting, iftar ve sahur olmak üzere üç ayaklı bir kampanya stratejisi izlenecek.  Ak Parti, 24 Haziran’a kadar 40’ı aşkın il ve 20’nin üzerinde ilçede miting yaparak halka Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini ve MHP ile kurulan ittifakı anlatacak. Ak Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, genel merkezin hazırladığı program kapsamında hareket edeceklerini ve bir dakika bile durmadan çalışacaklarını söyledi. Yozgat’ın Ak Parti döneminde önemli hizmetler ve yatırımlar aldığına dikkat çeken Köse, hemen tüm seçimlerde verilen büyük desteği Haziran ayında daha da yükseklere çıkaracaklarını ifade etti. 

İCRAATLAR ANLATILACAK

Erdoğan, mitingler haricinde ramazan ayı içindeki iftar programlarına katılacak. Erdoğan’ın bazı sahur programlarına katılarak mesajlar vermesi de bekleniyor. Böylece Erdoğan, gece gündüz sahada olacak. Cumhurbaşkanı ve Başbakan, 24 Haziran’a yaklaştıkça artan tempoda televizyon programlarına katılacak. Ak Parti’nin 16 yıllık serüveni, icraatlar, 24 Haziran seçimlerinin önemi ve Erdoğan’ın mesajları sosyal medya ve telefonlar üzerinden anlık olarak halka bildirilecek. Erdoğan’ın, gençlere yönelik bir veya iki programa da katılması planlanıyor.

START İZMİR’DEN

Seçim müziklerini de büyük oranda hazırlayan Ak Parti, seçim slogan ve filmleriyle ilgili son noktayı da mayıs ayının ilk haftasına kadar koyacak. Erdoğan ile Yıldırım, yarın Ak Parti Genel Merkezi’nde yapılacak il başkanları toplantısında seçimlerle ilgili yol haritasının ilk işaretlerini verecek. 28 Nisan Cumartesi günü İzmir İl Kongresi’nde seçim startını veren Erdoğan ile Yıldırım, 6 Mayıs’ta ise İstanbul’da seçim manifestosunu kamuoyuna duyuracak. 18 Mayıs’ta yapılması planlanan aday tanıtım toplantısında da seçim beyannamesi açıklanacak.1 Mayıs 2018 Salı 12:44

http://www.surmelihaber.com//haber/ak-partide-strateji-belli-oldu-24-saat-boyunca-7775.html