Taner Demirer de adaylık başvurusu yaptı

Ak Parti Yozgat Listesini değiştirebilecek kariyere sahip Prof. Dr. Taner Demirer aday adaylık başvurusunu yaptı.

Taner Demirer de adaylık başvurusu yaptı

Kanser konusunda Türkiye'nin sayılı bilim adamlarından biri olan Prof.Dr.Taner Demirer'in istifa ederek Ak Partiden Yozgat milletvekili aday adaylığı başvurusunu genel merkeze yaptı. 

Türkiye ve Avrupa Bilimler Akademisi asıl üyesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji bilim dalı öğretim üyesi ve 2014 yılı TBMM onur ödülü sahibi olan Prof.Dr. Demirer, AK Partiden milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Prof.Dr. Taner Demirer, "Kariyerim, bilgi ve deneyimlerimle ülkeme ve Yozgat'a hizmet amacıyla Ak Partiden milletvekilli aday adayı oluyorum. Bu konuda Yozgatlı hemşerilerimin desteğine güveniyorum" dedi. 

Genel seçimlerinin Türkiye için oldukça önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Demirer, "Türkiye 24 Haziran'da dönüm noktalarından birini daha yaşayacak. Hepimiz bunun bilincinde ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkındayız. Bu bakımdan hepimize önemli görevler düşüyor. Listede olsak da olmasak da çok çalışmak ve mücadele etmek durumundayız" dedi. 30 Nisan 2018 Pazartesi 21:41

http://www.surmelihaber.com//haber/taner-demirer-de-adaylik-basvurusu-yapti-7773.html