Tahir Demirel'den TTB ve MMO'ya tokat gibi cevap!

Makine Mühendisleri Yozgat Şube Başkanı Tahir Demirel, Afrin operasyonu sonrasında ortaya çıkan sözde Barış güvercinleri adı verilen kişilerin karşısında olduklarını söyledi.

Tahir Demirel'den TTB ve MMO'ya tokat gibi cevap!

Makine Mühendisleri Yozgat Şube Başkanı Tahir Demirel, Afrin operasyonu sonrasında ortaya çıkan sözde Barış güvercinleri adı verilen kişilerin karşısında olduklarını söyledi. Terörün ve uzantılarının son kırıntısını temizlenene kadar operasyonun devam etmesini umduklarını belirten Demirel, hem TTB hem de MMO üst birliğinin açıklamalarına katılmadıklarını açıkladı. Demirel şu görüşlere yer verdi: 

“Dün açılım zırvasında teröre ve teröriste canlı kalkan olan sözüm ona akil olanlar bugün barış güvercini olmuşlardır. Yozgat Makine Mühendisler Odası ve üyeler olarak dün kökleri hakim emperyalist güçlerin elinde dalları içimizde olan ‘Sözde Akil’lerin karşısındaydık bugün de aynı iradeyle ‘Barış Güvercin’lerin karşısındayız. Tercihimiz her daim Vatan ve Milletten yana olmuştur, olmaya da aynı kararlılıkta devam edecektir.

Bizler yani Türk Milleti olarak tarihimiz de ve yaradılış gayemizden aldığımız misyonla nerede zulüm varsa orada olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Türk Milleti tarih boyunca hiçbir zaman kapital güçler gibi zalimlik adına bir yeri işgal etmemiştir. Tam aksine hak için, adalet için ve barış için adı savaş ise savaşmıştır.

Mevzu ülke güvenliği olduğunda her zaman ve her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Zeytin Dalı Harekatı’nı başlatan Türk Askeri'nin ve Hükümetimizin bu operasyonları başarıyla tamamlaması için kalbimizle, dualarımızla askerlerimizin sonuna kadar yanındayız. Oluşturulmak istenen terör koridoru ile Türkiye’ye karşı emperyalist güçlerin oyunları sergileniyor. Kahraman Mehmetçiğimiz daha önce buna benzer bir çok projeyi bertaraf etti.

Sınırlarımızda yaşanan belirsizliklerin son bulması ekonomiyi de olumlu yönde etkileyecektir. Afrin Operasyonu başından sonuna kadar meşru bir hak. Bu noktada herhangi bir tereddüdümüz yok. Zeytin Dalı Harekatı’nı destekliyoruz. Terörün ve uzantılarının son kırıntısını temizlenene kadar operasyonun devam etmesini umuyoruz. Rabbim, ordumuzu ve askerlerimizi korusun, kollasın ve muzaffer eylesin. Ülke sınırlarının güvenliği için hayati önem taşıyan operasyonda Kahraman Mehmetçik’lerimize sonsuz dua ediyoruz.

Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi; “bu kapıdan kol ve kanat kırılmadan geçilmez.” Bu vesile ile ülke savunmasında ve şanlı mücadelemizde şehitlik mertebesi ile mükafatlanan kardeşlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Aziz Türk Milletinin başı sağ olsun. Rabbimiz yaralanan kardeşlerimize şafi ismi ile şifalarını versin.

Son günlerde basın ve sosyal medya aracılığı ile Türk silah lı Kuvvetlerimizin yapmış olduğu kutlu harekatı Türk tabipler birliği üzerinden barış ve insani kavramlar kullanılarak eleştirilmesini bu eksende TTB ile aynı görüşte olduğunu ifade eden bağlı bulunduğumuz MMO üst birliği Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin görüşlerine katılmadığımızı söz konusu devlet ve milletse harici tüm insan ve yapıların teferruattan ibaret olduğunu ifade eder yüce yaradandan ordumuza ve milletimize güç vermesini ve muzaffer kılmasını temelli ederiz.”30 Ocak 2018 Salı 16:17

http://www.surmelihaber.com//haber/tahir-demirelden-ttb-ve-mmoya-tokat-gibi-cevap-7751.html