Son noktayı koydu: Kurumlar töhmet altında bırakılamaz

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Koordinasyon Kurulu sonrasında basında çıkan haberlere yönelik bir açıklama yapma gereği duydu.

Son noktayı koydu: Kurumlar töhmet altında bırakılamaz

Yozgat basınının Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ın İl koordinasyon kurulunda yaptığı konuşmanın ardından yaptığı bazı haberlere cevap yine en yetkili ağızdan geldi.

Vali Kemal Yurtnaç, başarılı olan kurumların töhmet altında bırakılmaması gerektiğini belirterek yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “İl Koordinasyon Kurulu Toplantıları; il genelinde yatırımların izlendiği, sorunların ve tıkanmış konuların irdelendiği bir toplantıdır. 

Ocak ayında yapılan toplantıda; ödeneklerini harcamamış kurumlar uyarılarak, bunların nedenleri sorulmuştur. Ancak bu sorgulama, çalışan başarılı kurumlarımızın töhmet altında tutulmasını gerektirmemelidir. Ödeneklerini harcayamayan kurumların daha çok kamulaştırma aşamasında ve kamulaştırma sürecinin uzaması nedeniyle harcama yapamadıkları anlaşılmıştır. Bu konularla ilgili de gerekli girişimlerde bulunulmuştur. İlimizde planlanan yatırımların takibine Valiliğimizce devam edildiği, kamuoyunun dikkatine saygıyla sunulur.”30 Ocak 2018 Salı 16:15

http://www.surmelihaber.com//haber/son-noktayi-koydu-kurumlar-tohmet-altinda-birakilamaz-7750.html