Yozgat'ın gözü onlara çevrildi

Kırmızı Siyahlılar’ın bay geçeceği haftada lider Aksaray Ceyhan deplasmanında puan arayacak.

Yozgat'ın gözü onlara çevrildi

Bölgesel Amatör Lig 5’inci Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren takımların birbirlerinin dışındaki takımlara puan kaybetmemesi, şampiyonluk yarışının ne denli çekişmeli geçeceğinin en büyük kanıtı oldu. Liderle arasında 2 puanlık farkı kapatması, rakiplerini yakalaması için puan kaybetmeye tahammülü bulunmayan Kırmızı Siyahlılar bay geçeceği haftada Aksaraypor’un puan kaybetmesini bekleyecek.

Yozgatspor camiası bay geçilecek haftada rakiplerinin oynayacağı maçlarda ortaya çıkacak sonuçları merakla beklemeye başladı.

PUAN KAYIPLARINI BEKLEYECEĞİZ

İkinci yarıya iyi başlayan ve oynadığı iki maçı da kazanarak yerini koruyan Yozgatspor 15’inci haftayı bay geçecek. Lider Aksaray Belediyespor’un 2 puan gerisinde ikinci sırada bulunan ekibimiz haftayı Ceyhan deplasmanında geçirecek olan liderin muhtemel puan kayıplarının ardından önemli bir avantaj yakalayacak. Ligde istediği puanları alamayan ve birçok oyuncusunu gönderen Ceyhan her şeye rağmen zirvede bulunan takımların puan kaybetmesi muhtemel ender deplasmanlar arasında gösteriliyor.

Haftaya üçüncü sırada giren Nevşehirspor ise daha kolay bir maça çıkacak. İkinci yarının en farklı yenilgisini alan Belen Belediyespor’u konuk edecek olan Nevşehir kazanır, Aksaray yenilirse ya da berabere kalırsa puan eşitliği halinde bile liderlik el değiştirecek. Bu iki takımın yaşaması muhtemel puan kayıpları ise haftayı bay geçecek olan Yozgatspor’a yarayacak. Yozgatspor rakiplerinin bay geçeceği haftayı galibiyetle kapatırsa önemli bir avantaj yakalamış olacak.27 Ocak 2018 Cumartesi 12:59

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgatin-gozu-onlara-cevrildi-7739.html