Erdoğan’ın ziyareti sonrası Çelik’ten Yozgat’a çağrı

Yozgat Ticaret ve Sanayi  Odası Meclis Başkanı Sinan Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’nde Yozgat’ın temel beklentilerine karşılık verdiğini belirterek,  hazırlanacak projelerin destekleneceğini söyledi.

Erdoğan’ın ziyareti sonrası Çelik’ten Yozgat’a çağrı

 Yozgat Ticaret ve Sanayi  Odası Meclis Başkanı Sinan Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat ziyareti ve il kongresinde yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

TSO Meclis Başkanı Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yozgat’a gerçekleştirdiği 15’inci ziyaret ile verdiği önemi  bir kez daha gösterdiğine dikkat çekerek, Yozgat’ın üretim merkezine dönüşmesi için de gerekli çalışmaların yapılması çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  Yozgat ile ilgili bir çok konuda bizzat takipçisi olacağını müjdelediğini aktaran Çelik, “Yozgat’ın elin bir kez daha güçlenmiştir. Bugün üretim başta olmak üzere, sektörel gelişimi tetikleyecek, göçü önleyecek, istihdam sağlayacak, kaynak ve potansiyelleri ekonomiye kazandıracak projeler hazırlamalıyız” dedi.

Çelik, hızlı tren, havaalanı, bölünmüş yol çalışmalarıyla Yozgat’ın nakliye sorununu ortadan kaldıracak adımların atıldığına değinerek,yatırım ve üretime devletimizin verdiği ciddi olanaklar bulunduğuna değindi.  Yozgat’ın Mersin ve Samsun limanına yakınlığının avantaj olduğunu vurgulayan Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yozgat’ın göç başta olmak üzere ciddi sorunları, sıkıntıları olduğuna değindiğine vurgu yaptı.

Çelik, “Devlet yol, hızlı tren, eğitim ve sağlık yatırımları yaparak gerekli altyapıyı oluşturuyor.  Yozgat’a yatırımcı çekmek için de ortak akıl eksenli çalışma yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorunların çözümü için birlikte hareket edilmesine dikkat çektiğine vurgu yapan Çelik, uzun yıllardır kendilerinin de bu yönde bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Çelik, “2018-2019 yılları Yozgat için çok önemli. Hükümet projeleriyle Yozgat yatırım üsttü olma yönünde ciddi yatırım hamleleri içerisine girmiştir. Bu yatırımların alt yapıları iyi hazırlanması gerekmektedir. Bu alt yapıların hazırlanmasında STKlara ciddi görevler düşmektedir. Siyasiler ve bürokratlar bu konuda iyi yönlendirilmeli ve destek olunmalıdır. Seçimlerde yaşanılan kutuplaşma, gerilim ve ayrışım siyasetinden en fazla esnafımız ve ticaret yapan insanımız, dolayısıyla da Yozgat zarar görmüştür. Birlik ve beraberliğin olmadığı yerde kalkınmadan, gelişmeden, ticaretten söz etmek mümkün değildir. Siyasetçi siyasetini yapacak, bizler de ticaretimizi yaparken Yozgat’ın kalkınması gelişmesi noktasında fikirlerimizi, düşüncelerimizi, projelerimizi ortaya koyacağız. Sorunlarımızı oda olarak üst makamlara taşıyacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz. Biz kırgınlıkları, dargınlıkları bir tarafa bırakıp bütün Yozgatlılar olarak birlik ve beraberlik içerisinde ilimizi kalkındırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 17 Ocak 2018 Çarşamba 12:46

http://www.surmelihaber.com//haber/erdoganin-ziyareti-sonrasi-celikten-yozgata-cagri-7705.html