Yeniden seçilen Celal Köse'den ilk açıklama

Ak Parti Yozgat 6. Olağan kongresinde yeniden seçilen İl Başkanı Celal Köse'den ilk açıklama geldi.

Yeniden seçilen Celal Köse'den ilk açıklama

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, hafta sonu gerçekleştirilen partisinin 6 Olağan Genel Kuruluna, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılmasının kendilerine büyük onur ve gurur yaşattığını belirterek, “Yozgat’ımız soğuk ve kar yağışına aldırmadan Reisimize yakışır bir şekilde karşılama yaptı.”dedi.

ERDOĞAN SEVGİSİ YÜRÜKLERİ ISITTI

AK Parti 6 Olağan Kongresinde tek liste halinde girilen seçimde Celal Köse, delegelerin oylarının tamamını alarak AK Parti İl Başkanı seçildi.

Başkan Celal Köse, Yozgat Olay'a yaptığı açıklamada AK Parti 6 Olağan Kongresini değerlendirdi. Başkan Köse, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kongremize katılımı bizleri olduğu kadar Yozgat halkımızı ve tüm sevenlerini heyecanlandırdı. Ben özelikle kongre salonumuza sabah saatlerinden itibaren gelerek akşama kadar o soğukta kar yağışına aldırmadan Reisimizi bekleyen tüm katılımcılara Yozgat ve ülke sevdalısı vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Kar yağışı ve soğuk havaya aldırmadan kongre salonu ve çevresinde bekleyen coşkulu kalabalığın, Reisimize ‘Yozgat seninle gurur duyuyor’ sözleri o coşku ve sevgi seli yüreklerimizi ısıttı. Cumhurbaşkanımız ise kendisini görmek isteyen, dokunmak, göz temasında bulunmak isteyen vatandaşlarımıza;‘Ben sizinle gurur duyuyorum’ şeklinde karşılık vermesi Reisimizin Yozgat’a ve Yozgatlıya sevgisinin bir göstergesi oldu. Cumhurbaşkanımız şehrimizin sorunlarını biliyor. Konuşmasında da ilimize yapılan yatırımlardan ziyade yapılacak yatırımlar konusuna da değindi. Devlet olarak üzerlerine düşen her türlü desteği vereceklerini açıkça söyledi. Bu kapsamda gerek bizler, gerek il yöneticilerimiz gerekse STK ve toplumumuzun kanaat önderleri işadamlarımızla hep birlikte Yozgat’ın kalkınmasını el birliği ile sağlayacağız.”diye konuştu.

AK PARTİ AİLESİ BÜYÜK BİR AİLEDİR

AK Parti Teşkilatı olarak birlik ve beraberlik içerisinde Yozgat için, ülke için çalışacaklarını vurgulayan Köse, “AK Parti kurulduğu günden bu yana girdiği bütün seçimlerinde halkımızın desteğini alarak oylarını artırmayı başarmıştır. Bu kapsamda Yozgat, Türkiye ortalamasında hep ilk 7’nin içerisinde yer almıştır. Bu başarıda elbette başta Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ’ın AK Parti Milletvekillerimiz Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer’in yanı sıra partimizin geçmişteki bütün belediye, il ve ilçe başkanlarımızın, kadın ve gençlik kollarımızın, parti yöneticilerimizin, üyelerimizin desteği ve katkısı tartışılmaz bir yere sahiptir. Biz AK Parti ailesi olarak büyük bir aileyiz. Kişisel menfaat ve kişisel çıkarları düşünenlerin asla partimizde ne yeri nede söz hakkı yoktur. Partiler hizmet etme aracıdır. En iyi hizmeti sunan halkın bu anlamda beğenisini kazanan desteğini alan her zaman kazanmış ve kazanacaktır. Bugüne kadar halkımız da yapılan hizmetleri takdir ederek partimize hep destek olmuştur. Elbette bu yapılan hizmetleri bizlerde yeterli görmüyoruz. Reisimizin de kongremizde ifade ettiği gibi inşallah bundan sonra hep birlikte el birliği ile Yozgat’ımızı hak ettiği noktalara taşımak için gayret edeceğiz. Bu vesile ile bir kez daha Kongremize gelerek o soğukta bekleyen, heyecanını ve Reisimize olan sevgilerini dile getiren tüm hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Kongremizin ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Köse, Kongreye katılan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a, AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’a, TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek’e, AK Parti Yozgat milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer’e ve bütün partililere teşekkür etti.

AK Parti 6 Olağan Kongresinde yönetim şu isimlerden oluştu:

Sibel Yıldırım
Ahmet Gökhan
Saffet Doğangönül
Mehtap Bekdemir
Çelebi Dursun
Hilmi Çoban
Yalçın Korkmazyiğit
Semra Eroğlu Susam
Süleyman Bağcı
Ali Cansever
Turan Koç
Elmas Neslihan Uyar
Hasan Erol
Hüseyin Durusoy
Emre Dişlitaş
Emine Bengisu Akışık
Hüseyin Özel
Şuayip Yılmaz
Hüseyin Soner Özkal
Hatice Akgül
Yasin Gönül
Ahmet Erkoç
Arif Okur
Rukiye Açıkgöz
Sadettin Üngörmüş
Zahide Yazan
Leyla Dönmez
Hasan Tok
Köksal Ustaoğlu15 Ocak 2018 Pazartesi 17:26

http://www.surmelihaber.com//haber/yeniden-secilen-celal-koseden-ilk-aciklama-7684.html