Yozgat Belediyesi daha neyi bekliyor?

Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, kampüs alanında yol güvenliğinin sağlanmasını istediklerini açıklarken, Karayolları 6.Bölge Müdürü topu Yozgat Belediyesi’ne attı.

Yozgat Belediyesi daha neyi bekliyor?

Yozgat İl koordinasyon kurulunda konuşan Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, “Kampüs içerisinden geçen yolun deplanse olması ile ilgili alaka olarak yapılması gerekenler var. Çünkü yol tam kampüs alanın içerisinden geçiyor. Ve bu da bize biraz sıkıntı oluşturuyor. Bu yolun deplase edilerek. Üniversitemizin daha güvenli bir hale getirilmesini istiyoruz” dedi. 

“YATIRIM PROGRAMINA TEKLİF ETTİK”

Karayolları Kayseri 6. Bölge Müdürü Şenol Altıok, çevre yolu ile birlikte kampüs içerisinde yer alan 3 kilometrelik yolun da yatırım programına teklif edildiğini söyledi.

YOZGAT BELEDİYESİ’NİN İMAR ÇALIŞMALARI NE ZAMAN BİTECEK?

Altıok, “Çevre yolu projesi ile birlikte Üniversitenin içinden geçen mevcut Boğazlıyan-Yozgat Atatürk yolumuzu deplase edebiliyoruz, başka bir güzergaha alabiliyoruz. Bununla ilgili ön çalışmayı, projemizi Yozgat Belediyesi ile paylaştık. Belediyemizin imar planlarına işlenme aşaması devam ediyor. Ama henüz yatırım programına alınmadı. Yozgat çevre yolu 26 kilometre, Üniversite kampüsünün bulunduğu alandan geçen yol 3 kilometre” dedi.

VALİ YURTNAÇ NE DEDİ?

Vali Kemal Yurtnaç ise, çevre yolu başlamadan, mevcut kampüs yolunun güzergahının değiştirilmesinin çok güzel olacağını söyledi. ,
Daha sonra tekrar söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, yol güzergahının değiştirilmesini önemsediklerini söyledi. Akın, çevre yolundan önce kampüs içerisinden geçen üç kilometrelik yolun yapılmasını istediklerini ifade etti.

ALTUNOK :MÜMKÜN DEĞİL

Karayolları 6. Bölge Müdürü Şenol Altıok ise, kampüs yolunun çevre yolu ile birlikte yapılması gerektiğini vurguladı. Altıok, “Hepsinin bitmesini beklemeye gerek yok ama üç kilometreyi de müstakilen yapmak mümkün değil” dedi.15 Ocak 2018 Pazartesi 13:23

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgat-belediyesi-daha-neyi-bekliyor-7679.html