Erbek’ten ÖzIşık’a sert sözler: Sabote etmeyin!

Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanı Emin Erbek, İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık’ın raylı sistemle ilgili  yapmış olduğu eleştirilere sert sözlerle cevap verdi.

Erbek’ten ÖzIşık’a sert sözler: Sabote etmeyin!

Sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Özışık’a cevap veren Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanı Erbek, “Artık şundan eminim ki; biz Yozgatlılar olarak yapıcı muhalefet yapmayı ya da memleketimiz için bir şeyler istemeyi gerçekten beceremiyoruz”dedi.

‘NE HİKMETSE YOZGAT'A YAPILMASI DÜŞÜNÜLEN HER NE YATIRIM VARSA..

Şehir Hastanesi’nden başlayıp, hızlı tren istasyonunda son bulacak hafif raylı sistem konusunda Cumhurbaşkanından destek istenilecek olmasında yanlış bir durumun söz konusu olmadığını belirten Erbek, ‘Ne hikmetse Yozgat'a yapılması düşünülen her ne yatırım varsa onu sabote etmeye çalışıyoruz. Hemen ‘sanki tek derdimiz hafif raylı sistemdi?’ diye serzenişte bulunuyoruz. Oysa ‘Allah razı olsun, Yozgat'ın büyüyüp, gelişmesinde ulaşım sorunu çok önemliydi. Yerinde bir talep ama bizim şu şu şu hususlarda da isteklerimiz var. Bunları da söyleyelim’ desek, daha yerinde olmaz mı? Yahu Yozgat'a yapılsın da hafif raylı sistem yapılsın, hastane yapılsın, üniversite büyüsün ya da bırakın bunları Yozgat'a bir çöp bidonu dahi gelse fazladan bizim kârımızadır’ ifadelerini kullandı.

Hafif raylı sistemin, ulaşım hattı boyunca imarın artışını sağlayacağını kaydeden Erbek,  ‘Bu sebeple yeni yeni mahalleler, yeni mahallelerde yeni yeni dükkanlar, bu dükkanlarda yeni yeni esnaflar, her bir esnaf ile geçimini sağlayan en az 1 veya daha fazla aile demektir. Düşünün hafif raylı sistemin olduğu tüm şehirlerde yol güzergâhı pik yapar değerlenir. Etrafında onlarca dükkan olur. İşletmeler artar. Şehir o yönde büyür rahatlar. Dolaylı olarak Yozgat'ın büyümesine, ortalama yaşam kalitesinin artışına, istihdama, inşaat sektörünün gelişimine, üniversitenin büyüme ve gelişmesine katkı sunacak bir projedir’ diye konuştu.

 12 Ocak 2018 Cuma 17:39

http://www.surmelihaber.com//haber/erbekten-ozisika-sert-sozler-sabote-etmeyin-7657.html