6 takım tek hedef

Yozgat Birinci Amatör Küme gruplarında ilk üç sırada sezonu bitirerek play-off vizesi alan 6 takım 21 Ocak'ta başlayacak ligde şampiyonluk için mücadele edecek.

6 takım tek hedef

Yozgat Birinci Amatör Küme gruplarında ilk üç sırada sezonu bitirerek play-off vizesi alan 6 takım tek hedef için mücadele edecek. 21 Ocak günü başlayacak çift devreli lig usulüne göre oynanacak ligin ardından şampiyonluk biletini alacak takım Yozgatspor bir üst lige çıkarsa direkt olarak BAL Ligi’ne katılacak aksi takdirde Kırmızı Siyahlılarla baraj maçında kozlarını paylaşacak.

Yozgat Birinci Amatör Küme play-off serisinin kura çekimi ASKF’de Futbol İl Temsilcisi Mehmet Karakoç ve kulüp temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

21 OCAK’TA START ALACAK

Son haftası birbirinden zorlu ve nefes kesen maçlara sahne olan Birinci Amatör Küme A Grubu’nda Sorgun Belediyespor, Çamlıkspor ve Sarıkayaspor, B Grubu’nda ise İl Özel İdaresispor, Şefaatli Belediyespor ve Yemenoğlu Bozokspor takımları ilk iç sırayı alarak play-offa çıkma başarısı gösterdi. Bu 6 takımın 10 hafta sürecek olan zorlu lig yarışının oldukça çekişmeli maçlara sahne olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Rakiplerine göre kadro kalitesi itibariyle ağır basması beklenilen Sorgun Belediyespor, İl Özel İdaresispor ve kadrosunu yapacağı transferlerle güçlendirmesine kesin gözüyle bakılan Yemenoğlu Yozgatspor şampiyonluk mücadelesi verecek.10 Ocak 2018 Çarşamba 12:48

http://www.surmelihaber.com//haber/6-takim-tek-hedef-7643.html