Böyle Başkan da varmış!

Seçimlerden güvenoyu olarak çıkan Coşgun, 3 bin TL olan ve Odaya bağışladığı maaşının 500 TL'ye düşürülmesini teklif etti. Bu parayı da almayacağını açıklayan Coşgun, "Biz para için değil, hizmet için buradayız" mesajını verdi.

Böyle Başkan da varmış!

Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanlığı görevine dün bir kez daha seçilen Eyüp Coşgun, 3 bin TL olan ve daha önce de almayarak Odaya bağış olarak verdiği maaşını 500 TL’ye düşüttürdü. Başkan yardımcısının maaşının da sadece 100 TL olmasının kabul gördüğü seçimlerde görevi sadece hizmet edebilmek için üstlendiğini dile getiren ve bu hareketi ile bir kez daha bunu gösteren Coşgun’un örnek hareketinin diğer oda başkanları tarafından devam ettirilip ettirilmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. 

Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun kanunen almasında hiçbir engel bulunmayan 3 bin TL’lik maaşını almadığı gibi en alt rakam olan 500 TL’ye düşüttürerek böyle başkan da var mıymış dedirtti.

ÖRNEK GENEL KURUL

Yozgat Kahveciler Esnaf Odası başkanlığını yürüten ve tek aday olarak seçimlere giren Eyüp Coşgun güven tazelerden yaptığı örnek davranışla dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başardı.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonu’nda Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, Ak Parti İl Başkanı Celal Köse, İlçe Başkanı İskender Nazlı, İYİ Parti Başkanı Metin Özışık, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Latif Altın, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, Eğitim Birsen Başkanı Kenan Şerefli, bazı sendika başkanları, oda başkanları ve oda üyelerinin iştirak ettiği seçim hem kısa hem de birlik ve beraberlik konusunda örnek görüntülere sahne oldu.

COŞGUN GÜVEN TAZELEDİ

Saygı Duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başkanlığını Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Latif Altın’ın yaptığı divanın oluşturulması izledi. Yozgat Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Coşgun yaptığı konuşmada, üyelerine daha iyi hizmet vermek amacıyla, daha önceden Yozgat ESOB hizmet binasında bir dosyadan ibaret olan ve sadece kağıt üzerinde bulunan yönetim anlayışından çıkararak müstakil bir bina ve adreste hizmet vermeye karar verdiklerini söyledi. Bu görevi para için yapmadığını belirterek zaten almadığı 3 bin TL’lik maaşın 500 TL’ye düşürülmesini teklif eden Coşgun’un konuşmasının ardından faaliyet ve denetim kurulu raporları, bilanço, gelir ve gider kayıtları okunarak oylandı. Odanın çeşitli faaliyet ve projelerinin de oylandığı kongrenin son bölümünde seçimlere geçildi.

Mevcut başkanın tek aday olarak seçimlere girmesi nedeniyle oldukça hızlı gerçekleştirilen seçimlere kayıtlı 217 üyeden büyük bölümü katılarak oy kullandı. Kullanılan oyların tamamını alarak yeniden başkanlığı seçilen Coşgun’un yönetimi Oğuz Albayrak, Ali Eraslan, Ömer Eraslan, Bayram Erus, Kahraman Varol ve Eren Eliaçık isimlerinden oluştu.9 Ocak 2018 Salı 17:24

http://www.surmelihaber.com//haber/boyle-baskan-da-varmis-7629.html