Yeni bulvar çalışmalarında son durum

Yozgat Belediyesi, 475 yatak kapasiteli Şehir Hastanesine vatandaşın daha kolay ulaşmasını sağlamak amacıyla başlattığı yeni bulvar çalışmaları tamamlandı.

Yeni bulvar çalışmalarında son durum

Yozgat Belediyesi, 475 yatak kapasiteli Şehir Hastanesine vatandaşın daha kolay ulaşmasını sağlamak amacıyla başlattığı yeni bulvar çalışmaları tamamlandı. Uluslar arası E-88 Karayolunda Hastaneye geçiş için düşünülen geçitler yerine bölgeye köprülü kavşak ile bağlantı sağlanmasına yönelik çalışmalar ise devam ediyor. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz ile birlikte altyapısının tamamlanmasının ardından bitirilen asfalt çalışmalarını inceledi, bilgi aldı.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, ‘Şehir Hastanesine çıkan bulvarımızın alt yapı çalışmalarının ardından asfalt çalışması da bitirildi. İlimizin belediye imkanlarıyla yapılan ilk bulvarını hizmete açmanın, seçim vaatlerimizden birini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kenarında yeşil alanlar ve bisiklet yolunun da bulunduğu Yozgat'ın en uzun ve en geniş caddesini, daha doğrusu bulvarını tamamladık. Yaklaşık 10 milyon liraya mal olan ilk bulvarımız hayırlı olsun. Emeği geçen başta fen işleri müdürlüğümüz olmak üzere tüm çalışanlarımıza, teşekkür ediyorum.

Biraz zahmetli oldu ama değdi’ diye konuştu.

Uluslar arası E-88 Karayolundan tamamlanan bulvara bağlantı sağlamak üzere yeni bir proje çalışması Karayolları tarafından yürütülüyor. Bölgede köprülü kavşak yapılarak, bağlantı sağlanacak. Bunun dışında Bölge Trafik İstasyonu kavşağında düzenleme çalışmalarına başlanıldı. Dik yokuş kaldırılıp, yeni ve geniş bir yol yapılacak. Böylece ulaşım daha kolay ve trafiği aksatmadan sağlanacak. 17 Temmuz 2017 Pazartesi 15:07

http://www.surmelihaber.com//haber/yeni-bulvar-calismalarinda-son-durum-7605.html