Yozgat'ta Ak Parti kulisleri hareketlendi

AK Parti’de il kongresinin yıl sonuna doğru yapılması öngörülüyor

Yozgat'ta Ak Parti kulisleri hareketlendi

AK Parti’de kongre takviminin kesinlik kazanmasının ardından gözler teşkilatlara çevrildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın metal yorgunluk çıkışının ardından teşkilatlar nazarında değişim gündeme geldi. Yozgat’ta bir çok teşkilatın değişimden nasibini alacağı konuşulurken, teşkilatların gençleştirileceği üzerinde duruluyor. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metal yorgunluk ve revizyon söyleminin ardından Yozgat’ta kulislerde hareketlilik yaşanmaya başlandı. 
Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen il başkanları toplantısında gündeme gelen değişim nedeniyle parti yönetiminde görev almak isteyenler çalışmalarına başladı. 


AK Parti’de en çok merak edilen konu ise il başkanı Harun Lekesiz’in durumu. 2014 yılından bu yana partide il başkanlığını sürdüren Lekesiz, seçimlerdeki başarısı ile dikkat çekiyor. Türkiye genelinde AK Parti’ye oy veren illerin başında gelen Yozgat’ta, il başkanlığını sürdüren Lekesiz, 16 Nisan referandumunda da etkinliği dikkat çekmişti. 


Yıl sonuna doğru yapılması öngörülen il kongresinde aday olup, olmayacağı kesinlik kazanmayan Lekesiz’in durumunun da genel merkez tarafından belirleneceği ifade ediliyor. 
Türkiye genelindeki başarılı il başkanları arasında bulunan Lekesiz’in, ilçe kongrelerinin ardından kararını vermesi bekleniyor. 
AK Parti’de merkez ilçe başkanı İskender Nazlı’nın göreve devam etmesi beklenen isim olurken, Boğazlıyan ilçe başkanı Hamza Kaya’nın yerine yeni bir isim getirileceği ifade ediliyor. 
AK Parti kulislerinde konuşulan önemli bir konuda, teşkilat başkanlığına getirilecek isimlerin önceden atanabileceği ifade ediliyor.3 Temmuz 2017 Pazartesi 21:11

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgatta-ak-parti-kulisleri-hareketlendi-7589.html