Emektarlar unutulmadı

Yozgat’ta amatör futbolun emekçileri, Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Kurulunda unutulmadı.

Emektarlar unutulmadı

Yozgat’ta Amatör Futbola uzun yıllar hizmet veren, futbol yaşamı boyunca unutulmaz anılara sahip Kamil Kılıçarslan, Sarayspor kulübünü kurup, yıllarca yöneticiliğini yaptı. İlerlemiş yaşına rağmen, futbol heyecanını yitirmeyen Kamil Kılıçarslan, takımının maçlarında duyduğu heyecanını vücut diline de yansıtarak, herkesin sevgilisi, aynı zamanda da örnek aldığı bir isim oldu.

Yerköy Bağlarbaşı Köselispor’un Başkan ve yöneticiliğini yapan, futbol camiasının ‘Ali Dayı’ olarak tanıdığı Ali Çakır, futbol oynamadı ama amatör futbolun gelişmesi için gönüllü olarak çalıştı, yeri geldi cebinden harcama yapmak durumunda kaldı. Bir süredir rahatsız olan Ali Çakır, sahalara gelemese de amatör futbolu yakından takip ediyor. Doğan Ayyıldız, Boğazlıyan Gençlik takımında başlayan futbol yaşamını Boğazlıyanspor takımında uzun süre devam ettirdi. Yılarını verdi Boğazlıyanspor’un başarısı için.

Futbol yaşamını noktaladı ama futboldan kopamadı. Antrenör olarak hizmet vermeye başladı. Genç yeteneklere yönelik çalışmaları oldu. Bir çok isim yetiştirdi, yetiştirmeye de devam ediyor. Yozgat’ın işte bu önemli isimlerini ASKF unutmadı. Genel Kurul toplantısında Kamil Kılıçarslan plaketini Yozgat ASKF Başkanı Hakan Bektaş’tan aldı. Rahatsızlığı nedeniyle genel kurula katılamayan Ali Çakır’ın plaketini Yozgat İl Dernekler Müdürü Haktkı Yurtlu ASKF Başkanı Bektaş’a verdi. Yozgatspor Asbaşkanı Ahmet Akgün de Doğan Ayyıldız’ın plaketini takdim etti.3 Temmuz 2017 Pazartesi 21:05

http://www.surmelihaber.com//haber/emektarlar-unutulmadi-7588.html