Bozok Üniversitesi’nde bir ilk gerçekleştirildi

Yozgat'ta Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Olarak Bir İlk Gerçekleştirildi. Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi Ar-Ge Projeleri kapsamında desteklenen “Yozgat Bağcılığını Geliştirme Projesi Asma Fidanı Üretim Ünitesinin Kurulması“ kapsamında, Üniversitemiz Ziraat Fakültesi’nde Tüplü Asma Fidanı Dağıtım Töreni gerçekleştirildi.

Bozok Üniversitesi’nde bir ilk gerçekleştirildi


Yozgat ve ilçelerinde bağcılıkla uğraşan, iki dönüm ve üzerinde bağı bulunan 19 çiftçiye 5 bin adet tüplü asma fidanı düzenlenen törenle verildi.Ziraat Fakültesi’nde gerçekleştirilen asma fidanı dağıtım törenine Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Selçuk Yıldırım, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Genel Meclis Başkanı Hacı Şahbaz, Tarım İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Kadir Özköse, Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yaşar Karadağ, çok sayıda öğretim elemanı ve çiftçi katıldı.

Yozgat İçin bir milat olan bu projenin başta bölgemiz olmak üzere tüm üreticilerimize hayırlar ve bereketler getirmesini diliyorum. Ayrıca, Projenin desteklenmesinde büyük katkılarından dolayı başta Yozgat Valimiz Sayın Kemal Yurtnaç Beye, Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Muammer YANIK Beye, Bizleri Her Zaman Destekleyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Salih KARACABEY Hocamıza, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Ziyaattin Özdemir Beye, Proje ortağımız Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden Sayın Prof. Dr. Rüstem CANGİ, Yrd. Doç. Dr. Adem Yağcı Hocalarımıza, Projede görev alan Sayın Yrd. Doç. Dr. Emine Sema Çetin ve Arş. Gör. Selda Daler hocalarımza teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum.

 3 Temmuz 2017 Pazartesi 14:30

http://www.surmelihaber.com//haber/bozok-universitesinde-bir-ilk-gerceklestirildi-7576.html