Festival sönük geçti

Bu yıl 18’inci kez düzenlenen ve 3 gün süren Uluslararası Aydıncık Kültür Turizm ve Kazankaya Kanyon festivali, bugüne kadarki en sönük organizasyon olarak dikkat çekti. “Uluslararası” vurgusuyla tanıtımı yapılsa da, “uluslararası” boyut içermek şöyle dursun, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer hariç hemen hiçbir siyasetçi ilgi göstermediği festival, program içeriği açısından da oldukça zayıf görüntü verdi.

Festival sönük geçti

Bu yıl 18’inci kez düzenlenen ve 3 gün süren Uluslararası Aydıncık Kültür Turizm ve Kazankaya Kanyon festivali sona erdi. 15 Temmuz Meydanı’nda geçtiğimiz Cuma günü başlayan ve Pazar günü sona eren festivalin açılış töreninde Yozgat Milletvekili Yusuf Başer de hazır bulundu. Başer’e, Aydıncık Kaymakamı Yavuz Akyol ve Belediye Başkanı Ahmet Koçak eşlik etti.

Milletvekili Başer, burada yaptığı konuşmada festivallerin önemli tanıtım unsurlarından biri olduğunu belirterek, “bu sayede Aydıncık ilçemizi ve Kazankaya Kanyonunu turizm açısından cazibe merkezi haline getireceğiz. Bir yerin tanıtımı için bu tür organizasyonlar ve festivaller çok önemli. Bugün burada 18’incisini gerçekleştirdiğimiz festivalimizi çok iyi değerlendirip ilimizi ve bu güzel ilçemizi dışarıya açmamız gerekiyor” dedi. Aydıncık ilçesine her türlü hizmeti getirdiklerini ileri süren Başer, şöyle devam etti:

“Hükümet konağı, okullar, yolları ve diğer yatırımlarla Ayncık ilçesi çok güzel bir görünüme kavuştu. Bu tür festivaller ve organizasyonlarla da turizmin merkezi olma yolunda önemli adımlar atıyor.” İlk gün protokol konuşmaları ve müzik dinletisi ile geride kalırken, ikinci gün Gezibeli’nde doğa yürüyüşü gerçekleşti. Akşam yine müzik dinletisi ile dolduruldu. Festivalin son günü Kazankaya Kanyonu gezildi.

İLGİ GÖRMEDİ

Öte yandan, Uluslararası Aydıncık Kültür Turizm ve Kazankaya Kanyon festivali, bugüne kadarki en sönük organizasyon olarak dikkat çekti. “Uluslararası” vurgusuyla tanıtımı yapılsa da, “uluslararası” boyut içermek şöyle dursun, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer hariç hemen hiçbir siyasetçi ilgi göstermediği festival, program içeriği açısından da oldukça zayıf görüntü verdi. Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz yılki organizasyonun açılışında, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ın yanısıra çok sayıda siyasetçi ve bürokrat hazır bulunmuştu. Bozdağ, bu yılı “es” geçerken, Yurtnaç sadece üçüncü günkü “Kazankaya Kanyonu’na Gezi” safhasına iştirak etti.3 Temmuz 2017 Pazartesi 11:45

http://www.surmelihaber.com//haber/festival-sonuk-gecti-7565.html