Aydoğan Köyü sakinleri şenlikte buluştu

Ankara ve Bursa Aydoğan Köyü Derneği işbirliği ile bu yıl ilki gerçekleştirilen şenlikte köy sakinleri ile gurbette yaşayan Aydoğanlılar bir araya geldi. Renkli görüntülere sahne olan şenlikte uzun zamandır bir birlerini görmeyen Aydoğanlılar hasret giderdi, yeni nesil gençler ise köylerini görme ve tanıma fırsatı buldu. Şenlikte, TRT sanatçısı, yöresel sanatçılar ve farklı programlarla Aydoğanlılar gönüllerince eğlendi.

Aydoğan Köyü sakinleri şenlikte buluştu

Ankara Aydoğan Köyü Derneği Başkanı Fikret Deniz, şenliğe Ankara, Bursa, İstanbul ve farklı illerde yaşayan Aydoğanlıların katıldığını belirterek, şenliğin ilk olmasına rağmen oldukça güzel geçtiğini söyledi.

Bursa Aydoğan Köyü Derneği Başkanı Nezir Açıkgöz ile birlikte bu organizeyi gerçekleştirdiklerini kaydeden Deniz, “Şenliğimize katılım oldukça yüksek oldu. Tabi gönül daha fazla katılımı arzu ederdi, fakat özellikle siyasilerimizi ve bürokratlarımızıda aramızda görmek ve sevincimize, mutluluğumuza ortak olmalarını isterdik. Belki de yoğun işlerinden dolayı katılamadıklarını düşünüyorum. Seneye 2.sini düzenleyeceğimiz şenliğimize inşallah siyasilerimiz ve bürokratlarımızıda aramızda görmek isteriz.”dedi.

Şenliğin birlik, beraberlik adına kaynaşmaya da vesile olduğunu söyleyen Deniz, “Şenliğimizde vatandaşlarımız eş, dost, akrabaları ile buluşarak hasret ve özlem giderdi. Çocuklar, gençler köylerini tanıma fırsatı buldu. Amacımız bu şenliğimizi geleneksel hale getirerek, bu birlikteliği bu kaynaşmayı nesiller boyu devam ettirerek kültürümüzü yaşatmak istiyoruz. Bu vesile ile ben başta organizeyi gerçekleştirdiğimiz Bursa Aydoğan Köyü Derneği Başkanı Nezir Açıkgöz’e katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.30 Haziran 2017 Cuma 13:32

http://www.surmelihaber.com//haber/aydogan-koyu-sakinleri-senlikte-bulustu-7534.html