Yozgat'ta şenlik var

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte hayalet köylerin canlanmasına vesile olan, belde halklarının kaynaşmasına zemin hazırlayan iki şenlik üstüste yapıldı. Çadırardıç ve Sarıfatma köylerinde yapılan ve büyük ilgi gören şen liklerde hasret gideren, gönüllerince eğlenen vatandaşlar, birlik ve beraberlik adına da örnek görüntüler sergiledi. Şenliğe Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı da katıldı.

Yozgat'ta şenlik var

Çadırardıç Muhtarlığı ve Çadırardıç Yardımlaşama ve Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa bu yıl 13’üncüsünü düzenlendikleri yayla şenlikleri gurbette ve sılada bulunan Çadırardıçlıları bir araya getirdi. Çadırardıç Köyü’nde eski adı susuz yayla olan ve sonradan suyun getirilmesiyle adı sulu yayla olarak değiştirilen mesire alanında düzenlenen yayla şenliğine Çadırardıçlıların yanısıra Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ile Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı da hazır bulundu.

AMAÇ KAYNAŞMA

Şenliğin açılış konuşmasını
yapan Çadırardıç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Çadırardıç Köyü Muhtarı kendilerini kırmayarak şenliğe katılan başta Milletvekili Yusuf Başer olmak üzere tüm misafirlere teşekkür etti. Daha sonra konuşan Yozgat Milletvekili Yusuf Başer şenliğin hayırlara vesile olmasını diledi. Protokol konuşmalarının ardından Çadırardıç Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösteri davetliler tarafından beğeniyle izlendi. Şenlik daha sonra mahalli sanatçıların seslendirdiği türkülerle ve oyun havaları ile devam etti.

SARIFATMA ŞENLENDİ


Çadırardıç Yayla Şenliğinden ayrılan Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ve beraberindekiler daha sonra bu yıl 11’incisi düzenlenen Sarıfatma Köyü Şenliğine katıldı. Başer burada yaptığı konuşmasında bu şenliklerin kendimize özgü gelenekler olduğuna dikkati çekerek, bu tür şenliklerin köyde ve gurbette yaşayan köylüleri bir araya getirmesi açısından önemli olduğunu ve devam ettirilmesi gerektiğini söyleyerek şenliğe katılan herkese teşekkür etti. Daha sonra mahalli sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel eserleri dinleyen Başer ve beraberindekiler köyden ayrıldı29 Haziran 2017 Perşembe 09:54

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgatta-senlik-var-7518.html