Yozgat’ta yeşil sahalarda büyük kapışma

Yozgat Birinci Amatör Küme’de şampiyonluk mücadelesi veren ve play-off serisine iyi başlayan Yemenoğlu Yozgatspor ile Sorgun Belediyespor kozlarını bugün paylaşacak.

Yozgat’ta yeşil sahalarda büyük kapışma

 Futbol Tertip Komitesi’nin kararı ile bugün Yozgat Şehir Stadyumu’nda saat 14.00’te başlayacak maçı kazanan takım şampiyonluk yolunda önemli bir adım atacak.

Amatör Küme play-off serisinin en önemli maçında ligde şampiyonluk hesapları yapan Yemenoğlu Yozgatspor ile Sorgun Belediyespor karşı karşıya gelecek. Son iki yıldır yaptıkları yatırımlarla dikkat çeken ve hedeflerini Bal Ligi’ne çıkmak olarak belirleyen iki takımın geçen seneye göre çok daha düşük tansiyonun hakim olduğu ortamda yapacağı maç Şehir Stadyumu’nda oynanacak. Hem güvenlik hem de Yozgatspor’un Pazar günü oynayacağı maç hesaba katılarak Tertip Komitesi kararıyla bugüne alınan karşılaşmanın oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

İKİ TAKIM DA İDDİALI

Lige aldıkları galibiyetlerle iyi bir başlangıç yapan ve iddialarını ortaya koyan iki takımın mücdelesi öncesinde iki takım başkanının bir araya gelmesi tansiyonu daha şimdiden düşürmek için yeterli oldu. Son üç sezondur yenilgi yüzü görmeyen rakiplerini yenmek için sahaya çıkacaklarına dikkat çeken Sorgun Belediyespor Antrenörü Mustafa Arslan, “Yozgat’ta çok zorlu bir maç yapacağız. Kazanan takımın ben yarışta önemli bir avantaj yakalayacağına inanıyoruz. Rakibimiz güçlü ama biz de oraya namağlup unvanına son vermek için gidiyoruz” dedi.10 Şubat 2017 Cuma 21:54

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgatta-yesil-sahalarda-buyuk-kapisma-7463.html