Tarımda İşbirliği protokolünde imzalar atıldı

Yozgat Valiliği, Bozok Üniversitesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü arasında “Tarımda  İşbirliği” protokolü imzalandı.

Tarımda İşbirliği protokolünde imzalar atıldı

Protokol gereği, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim elemanları, 3 Mayıs tarihine kadar her hafta Çarşamba günleri Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli ziraat mühendislerine teknik eğitim verecek.

Eğitim programının ilki, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ  tarafından verildi. Prof. Dr. Karadağ, “Yem Bitkilerinin Kraliçesi Olarak Yonca Tarımı” konusunda katılımcılara önemli bilgiler aktardı.

Yozgat Valiliği, Bozok Üniversitesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü arasında “Tarımda  İşbirliği” protokolü imzalandı.

 Protokole, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Tarla Bitkileri Daire Başkanı Dr. Yusuf Arslan’ın imza koydu.

 YOZGAT TARIMINA BİLİMSEL DESTEK

 Protokolün yürürlüğe girmesiyle birlikte, vakit geçirilmeksizin teknik eğitim programı düzenlendi.

Yozgat’ta tarım stratejilerinin oluşturulmasına yön vermek, Yozgat çiftçisine  ve teknik personele yönelik eğitim, araştırma ve yayın faaliyetlerini geliştirmek, yeni tarım tekniklerini çiftçiye ulaştırmak, çiftçilerin ekonomik düzeyini artırmak ve ilimiz tarımının geliştirilmesini sağlamak amacıyla, il genelinde tarım paydaşları arasında karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi amaçları doğrultusunda düzenlenen teknik eğitim programı, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim elemanları tarafından Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli ziraat mühendislerine verildi.

Program öncesi konuşma yapan Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Özgür Memiş, düzenlenen eğitim programlarının amacına ulaşacağını söyledi. 3 Mayıs 2017 tarihine kadar her hafta Çarşamba günleri Ziraat Fakültesi öğretim elemanları tarafından verilecek teknik eğitim programının ilki, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ  tarafından verildi. Prof. Dr. Karadağ, “Yem Bitkilerinin Kraliçesi Olarak Yonca Tarımı” konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.10 Şubat 2017 Cuma 21:24

http://www.surmelihaber.com//haber/tarimda-isbirligi-protokolunde-imzalar-atildi-7456.html