Yozgat'ın Yardım kamyonu El Bab’a ulaştı

Yozgat Belediyesi’nin öncülük ettiği bir organizasyonla Yozgat Belediyesi Aşevinde çalışan bayanlar tarafından hazırlanan su böreği, yaprak sarması ve pekmez sucuklarının yanısıra, hediyelik eşyalar, iç çamaşırı, termal içlikler, kuruyemiş ve parmak çörek ve ilköğretim okulu öğrencilerinin kaleme aldığı 5 bin mektup, El-Bab’ta görev yapan kahraman askerlerimize ulaştı.

Yozgat'ın Yardım kamyonu El Bab’a ulaştı

Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, Belediye Sosyal Hizmet Sorumluları Mehmet Şaşmaz ve Sadeddin Arslan gözetiminde önce Çobanbey’e ulaşan, buradan sınırı geçerek El-Bab’a yönelen kamyon, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan askerlerimizin konuşlandığı alana kadar girdi.

Yozgat kafilesi askerlerimiz tarafından coşkuyla karşılandı. daha sonra içerisinde su böreği, yaprak sarması ve pekmez sucuklarının yanısıra, hediyelik eşyalar, iç çamaşırı, termal içlikler, kuruyemiş ve parmak çörek ile ilköğretim okulu öğrencilerinin kaleme aldığı 5 bin mektubun bulunduğu eşyalar kamyondan indirildi.

MEKTUPLAR DUYGULANDIRDI

Kahraman askerlerimiz, yiyecek ve giyecek eşyalardan daha çok,  mektuplara memnuniyetle rini belirtti. Duygu yüklü mektuplardan birkaç tanesini hemen okumaya koyulan askerlerimizin hayli etkilendikleri gözlendi. Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, yaptığı değerlendirmede, vatanın bölünmez bütünlüğü için iç ve dış tehdit unsurları ortadan kaldırmak için Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye’nin El Bab’ta bulunan Türk askerlerini ziyaret ettiklerini belirterek, Yozgat’ta özenle hazırlanan yiyecekleri teslim ettiklerini söyledi.

ASKERLERİMİZ ÇOK MORALLİ

Karslıoğlu kısaca şunları söyledi: “Askerlerimizle bir arada olmak bizleri son derece mutlu etti. Zor şartlara rağmen askerlerimiz oldukça moralli gördük. Tek isteğimiz askerilerimizin buradaki görevlerini biran önce tamamlayarak sağ salim ülkemize dönmeleridir. Onlar, şuan ülkemize şimdi ve ileride oluşabilecek iç ve dış tehditleri bertaraf etmek için burada terör örgütlerine karşı mücadelesini sürdürüyor. Allah ordumuzu ve tüm güvenlik güçlerimizi korusun.”

SALI GÜNÜ UĞURLANMIŞTI

 Hatırlanacağı üzere, Yozgat Belediyesi’nin öncülük ettiği bir organizasyonla Yozgat Belediyesi Aşevinde çalışan bayanlar tarafından hazırlanan su böreği, yaprak sarması ve pekmez sucuklarının yanısıra, hediyelik eşyalar, iç çamaşırı, termal içlikler, kuruyemiş ve parmak çörek ve ilköğretim okulu öğrencilerinin kaleme aldığı 5 bin mektup, El-Bab’ta görev yapan kahraman askerlerimize ulaştırılmak üzere, geçtiğimiz Salı günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen sade bir tören sonrası uğurlanmıştı.2 Şubat 2017 Perşembe 16:16

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgatin-yardim-kamyonu-el-baba-ulasti-7446.html