İki tekvando takımımız Şampiyonayı domine etti

Kayseri/Develi’de yapılan İllerarası Tekvando Şampiyonası’na Yozgat’ı temsilen katılan Sorgun Belediyespor ve Zinde Gençlik ve Spor Takımları, büyük bir başarıya imza attı.

İki tekvando takımımız Şampiyonayı domine etti

 Şampiyonada Sorgun Belediyespor genç erkeklerde birinci, Zinde Gençlik ve Spor Takımı ise yıldız erkeklerde takım halinde ikinci oldu. Sorgun Belediyespor 5 altın, 3 gümüş ve 2 bronz, Zinde Gençlik ve Spor Kulübü ise 3 altın, 2 gümüş, 2 bronz alarak şampiyonayı adeta domine etti.

25-26 Ocak 2017 tarihleri arasında Kayseri’nin Develi ilçesinde ‘15 Temmuz Murat Kocatürk İller Arası Tekvando Şampiyonası’ düzenlendi.

 Şampiyonluk mücadelesine çevre illerinden yaklaşık 210 sporcu katıldı. Yozgat’ı temsilen şampiyonaya Sorgun Belediyespor Tekvando takımı ve Zinde Gençlik ve Spor Tekvando takımı toplam 18 sporcu ile iştirak etti. Müsabakaların çok çekişmeli geçtiğini söyleyen Sorgun Belediyespor Tekvando Takımı Antrenörü Ahmet Turan Dinçer “Çok çekişmeli maçlara sahne olan şampiyona sporcular açısından verimli geçti. Tecrübelerini artırdılar. Yeni arkadaşlar edinip, kendi seviyelerini gördüler. Türkiye Şampiyonaları öncesinde iyi bir hazırlık maçı oldu. Sorgun Belediyespor Tekvando Takımı, genç erkeklerde 5 altın, 3 gümüş, 2 bronz madalya alarak takım halinde birincilik kupasını almayı başardı. Zinde Gençlik ve Spor Tekvando takımı ise yıldız erkeklerde 3 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalya alarak takım halinde ikincilik kupasını kaldırdı” dedi.2 Şubat 2017 Perşembe 15:26

http://www.surmelihaber.com//haber/iki-tekvando-takimimiz-sampiyonayi-domine-etti-7439.html