Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat’a gelecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nisan ayında yapılması kesinleşen referandum kampanyası için meydanlara iniyor. Şubat ayının ikinci haftasında başlaması planlanan kampanya kapsamında Yozgat da bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat’a gelecek

 Cumhurbaşkanı muhtemelen Nisan başında Yozgat'ta düzenlenecek mitingte halka hitap edecek, ardından Şehir Hastanesi'nin resmi açılışını gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı'nın havaalanı, hızlı tren, üçüncü organize sanayi gibi mega projeler hususunda müjde vermesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat’ın da bulunduğu yaklaşık 40 ilde yapacağı ziyaretlerle anayasa değişikliğini bire bir halka anlatacak. Anayasa değişikliğinin Erdoğan tarafından onaylanmasıyla referandum süreci de hız kazanacak. Referandum sürecinde başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Bursa, Antalya, Konya, Gaziantep, Adana, Samsun, Erzurum, Çanakkale, Kocaeli, Diyarbakır, Van ve Yozgat’ta illerde toplu açılışlar ve halkla buluşmalar düzenlenecek.

Referandum sürecinde yeni sistemi anlatmak için bazı televizyon programlarına da çıkacak olan Erdoğan, halkla buluşmalarında yeni sistemin avantajlarını, 2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle başlayan fiili durumu, çift başlılığın yarattığı sorunları anlatacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa değişikliğiyle ilgili “Rejim değişmiyor, sistem değişiyor” vurgusu yaparak, halktan destek isteyecek. Cumhurbaşkanlığı’nda süreçle ilgili planlamaların devam etttiği, gidilecek il sayısı ve kampanya sloganlarının kısa sürede netleşeceği öğrenildi. Erdoğan, referandum sürecinde miting yapması konusunda, “Şu anda bizim meydanlarda olmamıza mani bir hal yok. Birçok etkinlik olacaktır. Arkadaşlarımızla değerlendirmelerimizi yaparız, şu an meydanlardayım. Bunun değerlendirmelerini yaptıktan sonra kararımızı veririz. Kaldı ki bir Cumhurbaşkanı olarak, Cumhurbaşkanlığı üzerinde geleceğin hazırlandığı süreç bizi de ilgilendirecektir” demişti.1 Şubat 2017 Çarşamba 19:53

http://www.surmelihaber.com//haber/cumhurbaskani-erdogan-yozgata-gelecek-7437.html