Yozgatlılar Halep'teki kardeşlerini yalnız bırakmaz!

Yozgat’ta aralarında Memur Sen, Sağlık Sen, İHH, İnfak gibi 10 derneğin “İyilik Hareketi” adı altında ortaklaşa düzenlenen Halep için un ve nakdi yardım kampanyası yarın sona erecek.

Yozgatlılar Halep'teki kardeşlerini yalnız bırakmaz!

Toplanan yardımlar yarından sonra kamyonlara doldurularak Cumhuriyet Meydanı’ndan Suriye’ye gönderilecek. Memur Sen İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Şu ana kadar oldukça yoğun bir talep oldu. Bir TIR yardım düşünürken, yoğun ilgiden dolayı ikinci TIR’ımızı da hazırlıyoruz. Son bir gün. Vatandaşlarımız, yardımlarını Merkez,’de İnfak, ilçelerimizde ise İHH Derneği şubelerine yapabilirler” dedi.

Halep için ülkenin dört bir tarafında açılan yardım kampanyalarında olduğu gibi Yozgat’ta açılan yardım kampanyasının da yarın sona ereceğini bildiren Memur Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Türk toplumu, dün olduğu gibi bugünde her zaman ezilenin mağdurun yanında olma iradesi sergiliyor. Ülkemizin yanı başında sömürgeciler çoluk, çocuk, yaşlı demeden adeta ölüm kusuyorlar. Dünya ülkeleri maalesef insanlık ayıbını utancını sessiz bir şekilde izlemeye devam ediyor. Batı her zaman olduğu gibi 3 maymunu oynamaya devam ediyor. Halep’te insanlık öldü. Ülke yöneticilerimiz başta olmak üzere tüm STK’larla Rusya İran ve Suriye’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri katliama karşı sesimizi yükselterek uluslararası düzeyde insanlık diplomasisi başlattık. Artık dünya ülkeleri de bu katliamlara karşı dur demek için biran önce harekete geçmelidir.”dedi.

 HALKIMIZ HER ZAMAN MAZLUMUN YANINDA OLMUŞTUR

 Yozgat’tan iki TIR dolusu un yardımı göndereceklerini söyleyen Şerefli, şöyle devam etti: “Vatandaşlarımız, yardımlarını İlimiz merkezde İnfak, ilçelerimizde ise İHH derneği şubelerine yapabilirler. Şu ana kadar oldukça yoğun bir talep oldu. Bir TIR yardım düşünürken, yoğun ilgiden dolayı ikinci TIR’ımızı da hazırlıyoruz.Türk toplumunu diğer toplumlardan ayıran en büyük özelliğimizde her zaman masum ve yardıma muhtaç insanın yanında olmamızdır. Bunun örneğini Yozgat halkımız dün gösterdi bugün yine gösteriyor. Bu vesile ile vatandaşlarımızı yarına kadar devam edecek un ve nakdi yardım kampanyasına katkıda bulunmaya davet ediyorum.”12 Aralık 2016 Pazartesi 23:37

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgatlilar-halepteki-kardeslerini-yalniz-birakmaz-6824.html