Bozok’lu Bayan Hentbolcular 1’nci Lig’de

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası Hentbol 2. Lig Grup müsabakaları sona erdi.

Bozok’lu Bayan Hentbolcular 1’nci Lig’de

Yozgat temsilcisi Bozok Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı oynadığı bütün maçları kazanarak 1’nci Lig vizesi aldı.

Bozok Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı, 6-10 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen müsabakalarda, ilk maçında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ni 25-20, ikinci maçında Erciyes Üniversitesi’ni 20-9, üçüncü maçında Atatürk Üniversitesi’ni 26-19, dördüncü ve final maçında ise İstanbul Yeditepe Üniversitesi’ni 26-17 mağlup ederek Üniversiteler Arası Bayanlar  Hentbol 1’nci Ligi’ne yükselme başarısı sergiledi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey; “Antalya ilinde düzenlenen üniversitelerarası hentbol müsabakalarında bayan hentbol takımımız oynadığı bütün maçları kazanarak birinci lige yükselme başarısı gösterdi. Bu başarının elde edilmesinden dolayı takımımızı, sporcularımız ile antrenörlerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Hentbol Birinci Ligi’nde de üniversitemize yakışır şekilde mücadele ederek aynı başarıyı orada da sürdürmek istiyoruz” dedi.12 Aralık 2016 Pazartesi 23:08

http://www.surmelihaber.com//haber/bozoklu-bayan-hentbolcular-1nci-ligde-6816.html