Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’dan ikinci müjde!

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, ikinci bir pazarı da bayanlar için kurmak istediklerini söyledi.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’dan ikinci müjde!

Yozgat’ın 50 yıllık hayali olan kapalı Pazar yerini yapmanın büyük mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Arslan, “Ev hanımlarımız üretim yapıyor ama satacak yer bulamıyor. O nedenle Pazar yerinde yapılacak bir düzenleme ile onlara da kolaylık sağlayacağız” dedi.

Belediye Başkanı Kazım Arslan, üretim yapan ancak satış yeri bulamayan bayanlara da beklenilen müjdeyi verdi.

KAPALI PAZARDA DÜZENLEME YAPILACAK

Kapalı pazar yerini çok amaçlı olarak düşündüklerini belirten Başkan Arslan, “Birinci olarak haftanın iki günü sebze meyve pazarı. İkincisi hanımlar pazarı açmak istiyoruz. Kendi ürettikleri ürünleri satacaklar pazar yeri olacak. Bunu da ekonomiye kişilerin evlerinin ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyorum.  Üretim yapıyorlar ama satacak yer bulamıyorlar. Pazar yerinde Yozgat esnafına yönelik bir çalışma olacak. Dükkanda bekleyen malları, seri sonu malları, spor pazarı açmak suretiyle ellerindeki malları pazar vasıtasıyla kısa sürede nakite çevirmelerini diliyoruz. Bunun dışında sosyete pazarı gibi giyinen yönelik değişik illerde olduğu gibi faaliyette olacak bir pazar olacak. Haftanın yedi günü faaliyette olacak bir pazar yeri olacak. Bir bölümü zaten köylü yeri olarak ayırdık” dedi.

TEZGAHLAR ÜRCRETSİZ

Bayanlara kurulacak pazarda bazı kolaylıklar sağlayacaklarına dikkat çeken Arslan, açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi: “Bir aylık bir buçuk aylık geçiş süreci verdik. Kadınlar için tezgahlar ücretsiz olacak. Evde ne üretiyorlarsa orada satabilecekler. Kermesler için de orayı kullanacağız. Hem esnaftan da uzak tutmuş olacağız. Her kesim kazanacak. Değişik yerlerde örnekleri var. Havadar tesisler de içinde. Kontrolü rahat. Türkiye’de örnek gösterilecek tesis oldu. Ekonomi hareketlendirmemiz lazım.”30 Kasım 2016 Çarşamba 23:43

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgat-belediye-baskani-kazim-arslandan-ikinci-mujde-6632.html