Sorgun tüm madalyaları toplamayı başardı!

Okullar arası kros müsabakaları Kirazlı Göleti mevkiinde yapıldı. Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde 100  sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen kros müsabakalarına daha önceki yıllarda olduğu gibi Sorgun okulları damga vurdu.

Sorgun tüm madalyaları toplamayı başardı!

Gençler kategorisinde ise Akdağmadeni ilçesi öğrencilerinin başarıları göze çarparken, merkez ve diğer ilçeleri temsilen yarışmaya katılan öğrencilerin aldığı sonuçlar iki ilçenin üstünlüğüne gölge düşüremedi.

 Yozgat’ta kros denince akla gelen ilk ilçe olan Sorgunlu sporcular, başarılarını bu yıl da sürdürmeyi bildi. Kirazlı Göleti önünden verilen startla başlayan kros müsabakalarının sonucunda Sorgun okullarının büyük üstünlüğü göze çarptı. 2 bin metre yıldız kızlarda, 2 bin metre yıldız kız ferdi müsabakalar ve 3 bin metre yıldız erkeklerde sıralamaya Merkez’den ve diğer ilçelerden birkaç sporcu girse de takım sıralamasında Sorgun okulları birincilikleri kimseye bırakmadı.

MADALYALARI TOPLADILAR

2016-2017 Okul Sporları Kros il Birinciliği koşuşunun ardından Sorgunlu öğrenciler ve okullar ferdi ve takım yarışmalarında madalyaları topladı.

Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde gerçekleştirilen kros müsabakalarında sağlık ve emniyet ekipleri de hazır bulundu. Öğrencilerin kıyasıya mücadelesine sahne olan koşuların ardından yıldız kızlarda Sorgun Ertuğrul Gazi Ortaokulu, Sorgun Feyzullah Bektaş Ortaokulu, ferdi sıralamada Sorgun Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencileri birincilik kürsüsünden inmediler. Genç  kızlar yarışlarına da Sorgun Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, genç erkeklerde Sorgun Toki Mustafa Tekgül Anadolu Lisesi, Genç kızlar ve genç erkekler B kategorisinde ise hem takım hem de ferdi sıralamasında ise Akdağmadeni Anadolu Lisesi madalyaları topladılar. Müsabakaların ardından sıralamaya giren öğrencilere madalyaları müsabakada dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Hayati Şahbaz ve Beden Eğitimi Öğretmenleri tarafından verildi.28 Kasım 2016 Pazartesi 22:05

http://www.surmelihaber.com//haber/sorgun-tum-madalyalari-toplamayi-basardi-6594.html