Yozgat Milletvekillerinin dokunulmazlık mücadelesi karşılığını buldu

Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, Anayasa Komisyonu’nda dokunulmazlıkların kaldırılması için yapılan görüşmeler sırasında Yozgat Milletvekillerine yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Yozgat Milletvekillerinin dokunulmazlık mücadelesi karşılığını buldu

Milletvekili Yusuf Başer’in yanısıra diğer milletvekillerine geçmiş olsun dileklerinde bulunan Berker, “Yozgat hem Milli Mücadelede, hem de teröre karşı verilen mücadelede hep ön saflarda olmuştur. Komisyonda milletimizin beklentilerine uygun hareket eden, hislerine tercüman olan, ancak saldırıya uğrayan milletvekillerimizin de çabaları sonucu dokunulmazlıkların kalkmış olduğunu öğrenmiş olmak bizleri son derece mutlu etmiştir” dedi.

Dokunulmazlıkların kaldırılması için masaya oturan milletvekillerini sabote eden ve PKK’nın temsilciliğini yapan, Yozgat milletvekillerine saldıran HDP milletvekillerine bir tepki de Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker’den geldi.

ŞİDDET GİRİŞİMLERİ KARŞILIK BULMADI

HDP’li milletvekillerinin teröre destek verme çabalarının artık ayyuka çıktığını, bu nedenle dokunulmazlıkların kaldırılmasını istemediğini belirten Berker, Yozgat Milletvekillerinin de bu konudaki hassasiyetini görüşmelerde net bir şekilde ortaya koyduğunu söyledi. Bu nedenle HDP milletvekilleri ve korumalarının şiddetine maruz kaldığına dikkat çeken Berkar, “Ak Parti Yozgat Milletvekilimiz Yusuf Başer başta olmak üzere diğer milletvekillerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yozgat insanının bu konudaki hassasiyetini, duruşunu bir kez daha göstermiş olmaları büyük takdir kazanmıştır. HDP’liler ikinci görüşmede de yine ortamı germek, şiddete başvurmaktan kaçınmamış ama bu şekilde sürec i uzatmak istemiş olsalar da çabaları karşılık bulmamıştır” dedi.

NİYETLERİ ORTAYA ÇIKTI

PKK ile ortak hareket eden HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması için Anayasa Komisyonu’nda devam eden görüşmeleri terk etmiş olmalarının gerçek niyetlerini ortaya koyduğuna vurgu yapan Berker, “Artık teröre destek verenlere rahat yok. Ak Parti bu konudaki kararlı duruşu ile ülkemize yıllardır kan kusturan terörün bitirileceğini, onlara destek verenlerin de cezalarını çekeceğini komisyonda alınan kararla bir kez daha göstermiştir. Ülkemizi bölmeye, kan gölüne çevirmeye çalışanlara karşı verilen mücadelede yeni bir dönem başlamıştır. Bu konuda kararlılıkları ile dikkat çeken AK Parti Yozgat milletvekillerine, AK partili ve diğer parti temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Komisyonda partilerin ortak hareket etmesi, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne zarar verenlere karşı duruşları bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir” diye konuştu.

 3 Mayıs 2016 Salı 12:15

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgat-milletvekillerinin-dokunulmazlik-mucadelesi-karsiligini-buldu-5556.html