Alparslan Türkeş Yozgat’ta rahmetle anıldı

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ethem Sedef, Türk Dünyasının son Başbuğ’u, Milliyetçi Hareket Partisi’nin merhum Genel Başkanı, Ülkücü Hareketin kurucusu ve lideri Alparslan Türkeş’i ebediyete göçünün 19’uncu yılında rahmetle andı. Sedef, “Başbuğumuz; Türk-İslâm âleminde milyonlarca yüreğin saygısını ve sevgisini kazanmış, onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir, her geçen gün daha çok artmıştır” dedi.

Alparslan Türkeş Yozgat’ta rahmetle anıldı

4 Nisan 1997 yılında vefat ederek Türk Milliyetçilerini yasa boğan Milliyetçi Hareket Partisi’nin merhum Genel Başkanı, Ülkücü Hareketin kurucusu ve lideri Alparslan Türkeş rahmetle anılıyor.

YOZGAT İÇİN ÖZEL BİR YERİ VARDI

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ethem Sedef, Başbuğ’un vefatının 19’uncu yıldönümü anısına yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Yozgat Milletvekilliği ile yaparak Yozgatımızı gönlünde taşıyan Başbuğumuz ve sevgisiyle gönüllerimizde taht kuran ışığla millet sevgisini aldığımız Başbuğ Alpaslan Türkeş’in vefatı akabinde geçen 18 yıla rağmen acısı aynı tazelikle kalbimizde; fikirleri, mücadelesi ve şahsiyeti aynı canlılıkla önümüzdedir.

HER KESİMİN SEVGİSİNİ KAZANMIŞTI

Başbuğumuz; Türk-İslâm âleminde milyonlarca yüreğin saygısını ve sevgisini kazanmış, onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir, her geçen gün daha çok artmıştır. Hayatının her kademesinde, ülkesine ve milletine hizmet etmiş, yetiştirdiği yüz binlerce genci, bu kutsal mücadelenin saflarına, aşk ile iştirak ettirmiştir. Türk-İslâm ülküsünü ve Türk milliyetçiliğini, sadece vicdan ve fikir boyutunda savunulan değerler olmaktan çıkartmıştır. Onların ülke ve dünya gündeminde icra imkânına zemin oluşturmuş, bu kutlu fikirleri siyasi ve sosyal zeminde geniş bir vizyonla temsil etmiştir.

ÖMRÜNÜ TÜRK İSLAM

DAVASINA ADAMIŞTI

Gelecek seçimlerin kaygısından öte bir ufukla gelecek nesillerin inşa sancısını çekmiş, aldığı nefeste, attığı adımda bunun azminde ve idealinde olmuştur. Cenabı Allah’ın rızası yolunda, 80 yıllık bir ömrü Türk-İslâm davasına vakfederek "Bir Türk milliyetçisi nasıl olmalıdır?"ın cevabını, tarihin altın sayfalarına işlemiştir.

BU SEVDA KARA TOPRAKLA ÖRTÜLEMEZ

Gözlerden dökülen yaşlar, dillerden dökülen ayetler, hüzün dolu yürekler, sevda yüklü gönüller, "Başbuğlar ölmez!" haykırışlarında yağan korkunç tipi; milyonların ‘aşk’ fotoğrafıdır. Bu kara sevdanın, toprakla örtülmeyeceğinin; bu irfan havzasının umutsuzlukla bütünleşemeyeceğinin ispatıdır.

HİÇ UNUTULMAYACAK

4 Nisan 1997 unutulmayacaktır. Hafızasında bu hatıraya dair hiçbir somut görüntü olmayan gençler dâhi, o anı yaşamış ve orada bulunmuş gibi ellerini semadan, gözlerini Türk milliyetçiliği ufkundan bir an olsun çevirmemiştir. Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’e, vefatının 18. yılı vesilesiyle bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; Türk-İslâm âlemine, Türk milliyetçilerine ve Ülkücü Hareket’e baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

 

 19 Nisan 2016 Salı 20:34

http://www.surmelihaber.com//haber/alparslan-turkes-yozgatta-rahmetle-anildi-5189.html