Başbakan Erdoğan'a Çirkin Manşet

Almanya'da yayın yapan ve Türkiye aleyhine yaptığı haberlerle gündeme gelen Bild gazetesi, Köln'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çirkin bir ifade kullandı.

Başbakan Erdoğan'a Çirkin ManşetGezi olayları, 17 ve 25 Aralık olarları ve son olarak Soma faciasında Türkiye aleyhine onlarca habere imza atan Alman Bild gazetesi bugün internet sitesinde Almanya'ya gelen Recep Tayyip Erdoğan'a çirkin bir hakarette bulundu.

 Gazetenin internet sitesinin ana sayfasına konulan 'Bild Gazetesi'nden Erdoğan'a açık mektup' yazılı haberin başlığında Erdoğan için Türkçe ve Almanca olarak 'Hoş gelmediniz, burada istenmiyorsunuz' şeklinde çirkin bir ifade kullanıldı. Haberin detayında ise Türk halkına hitap etmek için Almanya'ya gelen Erdoğan'ı 30 bine yakın muhalif göstericinin karşılanacağı bilgisi verildi. Bild, "Konuşmanızı yasaklayamayız ve yasaklamak da istemiyoruz ama yine de bilin ki, hoş gelmediniz, burada İstenmiyorsunuz" ifadelerini kullandı.Bild, açık mektubunda şu ifadeleri kullandı:

"Almanya özgür bir ülkedir, burada herkes fikrini açıkça söyleyebilir. Bu yüzden, konuşmanızı yasaklayamayız ve yasaklamak da istemiyoruz ama yine de bilin ki; Hoş Gelmediniz, Burada İstenmiyorsunuz."

Soma maden faciası, Gezi olaylarına ilişkin çeşitli eleştiri ve suçlamalara da yer verilen açık mektupta şunlar kaydedildi:

"Biz demokratik, özgürlüğü seven, farklılıkların bir arada yaşadığı bir ülkeyiz. Burada yasalar, siyasetçiler için de geçerlidir. Bizde kadınlar sokakta üstsüz de yürüyebilir. Biz herkesin fikrini söylemesine izin veririz, zırvalasa bile. Bu akşam istediğinizi söyleyin sayın Erdoğan. Ama biz size hoşgeldin demiyoruz, istenmiyorsunuz."

BAŞBAKAN ALMANYA'DA

Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak ''ANA'' ile Almanya'nın Köln kentine geldi.

Köln Havalimanı'nın askeri bölümüne gelen Başbakan Erdoğan'ı burada, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin ve Düsseldorf Başkonsolosu Alaattin Temür karşıladı.

Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da Köln'e geldi.


24 Mayıs 2014 Cumartesi 16:17

http://www.surmelihaber.com//haber/basbakan-erdogan39a-cirkin-manset-406.html