Kurtulmuş'tan Demirel'e Cevap

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gündemdeki gelişmeleri yorumladı. Kurtulmuş, Süleyman Demirel'in köşk seçimleri için Bahçeli'ye Abdullah Gül'ün adını önermesiyle ilgili de konuştu.

Kurtulmuş'tan Demirel'e Cevap Numan Kurtulmuş'un açıklamaları şöyleydi:

"TAŞERON İŞÇİLİK MESELESİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ"

Buradan öğrendiğimiz şeyleri derhal tatbik etmemiz lazım. Çalışma koşullarının iyileştirilmesi, Türkiye'de işyeri güvenliğinin, taşeron işçilik meselesinin tekrar gözden geçirilmesi, yıllardır eleştirdiğimiz neoliberal, vampir kapitalizmin kurallarının, kurumlarının tekrar gözden geçirilerek iyileştirilmeye gidilmesi gerekir.

"VİCDAN FACİASI İLE KARŞI KARŞIYA KALDIK"

Türkiye'de uzun bir süredir, Gezi olaylarından beri başlayarak, aşağı yukarı ne olay olsa, birinci derecede hükümeti suçlamak isteyen bazı art niyetli çabalar olduğunu görüyoruz. Maden faciası ile birlikte vicdan faciası ile karşı karşıya kaldık.

"DEMİREL'İN BAHÇELİ'YE GÜL'Ü ÖNERMESİ OLMAYACAK DUAYA AMİN DEMEK"

Türkiye siyasetinin en hazin çıkmazlarından biri bugünün koşullarıyla budur. Muhalefet niçin bir çatı aday arayışı içine giriyor. Bu şu demek, Ana muhalefet partisi, diğer muhalefet partileri biz tek başımıza seçemeyiz demiş oluyor.

MHP Genel Başkanı'na eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in çatı aday ismi olarak Abdullah Gül ve Cemil Çiçek ismini önermesi, bilmiyorum, gerçekten bu isimler önerildi mi, olmayacak duaya amin demektir.

"MERKEL'İN UYARISI NEZAKETSİZ"

Sayın Başbakanımız nerede ne söyleyeceğini nasıl davranacağını bilir. Sayın Şansolye Türkiye'ye geldiğinde şurada şöyle davranın böyle davranın mı diyoruz? Uluslararası nezakete sığmıyor.

"TÜRKİYE'YE DIŞARIDAN AYAR VERMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİL"

Bunlar kolonyolist, emperyalist mantığın tezahürlerdir. Bunlar Türkiye'yi Ortaçağ'daki sömürgelerinden birisi zannediyorlar. Türkiye bağımsız bir devlettir. Türk milleti uzun tarihten gelen bir birikime sahiptir. Türkiye demokratik standartlar bakımından bu ülkelerden de ileridir. Daha yeni güle oynaya seçim yaptık. Ufak tefek muhtar seçimleri dışında bir sıkıntı yaşamadık. Bunlar karıştırıyorlar, Türkiye'yi hala kolonyal bir devlet zannediyorlar. O devirler geçti. Kimsenin Türkiye'ye dışarıdan ayar vermesi haddi değildir hakkı da değildir. Herkes söylediği sözlere dikkat etsin.
Merkez bankaları bağımsızdır ama bu tamamen siyasi iradenin dışında hareket edecek anlamına gelmez.Her faiz artışı Türkiye ekonomisinin büyüme hedeflerini aşağı çekiyor.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, A Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj programına konuk oldu.


23 Mayıs 2014 Cuma 17:04

http://www.surmelihaber.com//haber/kurtulmus39tan-demirel39e-cevap-397.html