Yozgat’ta Çiftçilere trafik eğitimi

Sarıkaya ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün organizesiyle İlçe Jandarma Komutanlığı çiftçilere, traktör ve tarım makinelerini güvenli kullanma eğitimi verildi.

Yozgat’ta Çiftçilere trafik eğitimi

Sarıkaya Öğretmenevi Lokalinde düzenlenen eğitimde konuşan Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timi görevlisi Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Yakup Kır, traktörlerin ve tarım araçlarının güvenli kullanımı konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.

Kır, traktör ve tarım malzemelerinin güvenli kullanımının meydana gelebilecek kazaların önüne geçtiğini belirterek, güvenli kullanımın traktörlerin sebep olduğu trafik kazalarını azalttığını ifade etti.

Sarıkaya Ziraat Odası görevlilerinden Ziraat Mühendisi Soner Arduç da traktörlerde kabin ya da koruyucu bulundurulması gerekliliğinin altını çizerek, traktör kullanırken emniyet kemerinin de mutlaka takılması gerektiğini ifade etti.

Sinyalizasyon ekipmanlarının, tepe lambası, arka aydınlatmaların çalışması gerektiğini söyleyen Arduç, ''Römorklarda E37 reflektörleri bulunmalı. Römorklarda yolcu taşınmamalı, eğer taşınması zorunlu ise oturma düzeninin de bulunması gerekiyor. Tarım araçlarını kapasite üstü kullanmamalı. Römork bağlanırken bağlantı elemanları kontrol edilmeli. Çalışırken sigara içilmemeli, bol elbiseler giyilmelidir” dedi.2 Ocak 2016 Cumartesi 22:23

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgatta-ciftcilere-trafik-egitimi-3700.html