Başkan Arslan:'Asla İzin Verilmeyecek!'

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan,“Şehir kimliğini bozan uygunsuz yapı ve mahalle aralarına park edilmiş tehlike arz eden hurda araçların gelişi güzel park edilmesine izin verilmeyecek” dedi.

Başkan Arslan:'Asla İzin Verilmeyecek!'Şehir merkezindeki düzenleme çalışmalarının ivedilik arz eden bölgeler öncelikli olmak üzere yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat’ın kent kimliğini kavuşması için başlattığı çalışmaları sahada inceleme ve halk toplantıları yaparak sürdürüyor.

Önceden tespit edilmiş park, bahçe, kaldırım, yol gibi alanlarda düzenleme yapılması için talimat veren Arslan, son olarak şehrin kent kimliğini bozan kaçak yapılarla ilgili çalışma başlattı. Arslan, mahalle aralarına gelişi güzel park edilmiş tehlike oluşturan kullanılmayan otomobillerin çekilmesi ile ile ilgili çalışma başlattı.
 
KAÇAK YAPILARI YERİNDE GÖRDÜ

Belediye Zabıta Amiri Musa Baran ve zatı ekipleri ile birlikte şehir merkezinde tehlike oluşturan kaçak yapıları yerinde inceleyen Başkan Arslan, vatandaşları da dinleyerek, bu yapılarla ilgili gerekli çalışmaların yapılması için talimat verdi.

 Arslan, kaçak ve tehlike oluşturan yapılan halkın sağlığını tehdit ettiğini dikkat çekerek, Zabıta Amiri Baran’a gerekli yasal prosedürün uygulanmasını istedi.

Yozgat’ın bir şehir kimliğine kavuşması gerektiği gerçeğine vurgu yapan Arslan; “Yozgat’ı şehir kimliğine kavuşturmak, parkları, bahçeleri, sokakları, kaldırımları ile insanların rahat ve huzurlu yaşayacağı bir kent haline getirme gayretindeyiz. Bu amaç doğrultusunda uygunsuz, insan hayatını tehdit eden, yasa dışı yapılmış yapı ve oluşumlara izin vermeyeceğiz” diye konuştu. 


3 Mayıs 2014 Cumartesi 15:34

http://www.surmelihaber.com//haber/baskan-arslan39asla-izin-verilmeyecek39-166.html