Yozgat'ta Sona Gelindi

Bozok Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren ile bir araya geldi.

Yozgat'ta Sona Gelindi

Bozok Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Genel Sekreter Doç. Dr. Seyfullah Türkmen, İnşaat işlerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Vekli ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Vekili Fatih Kaya’dan oluşan heyet, merkezi İstanbul Yıldız Sarayı’nda bulunan IRCICA’da (İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi) Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren ile bir araya geldi.

Yapımında sona gelinen Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu Tarih ve Kültür, Araştırma Uygulama Merkezi’nin Mimarı Prof. Amir Pasıc ve IRCICA Kütüphane Müdürü Dr. Abdullah Topaloğlu’nun da katıldığı toplantıda önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak Merkezi’n son durumunu paylaşan Rektör Uçar, merkez için uygun tefrişat ve iç dekorasyon için gerekli malzemeler ile işleyiş hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Yıldız Sarayı Müzesi ile IRCICA Kütüphanesi gezilerek ardından Bozok Üniversitesi’nde açılacak Araştırma Merkezi ve Müze için yapılabileceklerin görüşüldüğü samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Tarih, Kültür ve Araştırma Merkezi’nin yapımında gelinen noktanın memnuniyet verici olduğunu söyledi. İhsanoğlu, “bu yola çıktığımızda İstanbulluoğlu mahallesinde bulunan şahsıma ait iki parselden oluşan arsanın Üniversitemize devri ve buranın tarih ve kültür turizmine açılması çalışmalarınız da ileriki zamanda Valiliğimiz, Belediyemiz ve Üniversitemiz yetkilileriyle biraya gelerek sonuca bağlayacağız. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Uçar ve Üniversitemiz yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Araştırma Merkezi’nde sona gelindiğine dikkat çeken Rektör Uçar ise konuya ilişkin şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve IRCICA ile temelinden bugüne kadar hep işbirliği içinde olduk. Bugün de burada gerek personel durumu ve özellikleri, gerek merkeze özel ihtiyaçlar ve gerekse de yapılması gerekenler hakkında toplantı yaptık. Çok verimli oldu, büyük hızla tamamlayıp önümüzdeki günlerde bizzat Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve IRCICA yöneticileri ile devlet ricali birlikte açılışını yapacağız. Tarih, Kültür ve Araştırma Merkezi’mizin Yozgat’ımıza ve Ülkemize hayırlı olsun”1 Mayıs 2014 Perşembe 10:49

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgat39ta-sona-gelindi-142.html