Yozgat Tarım Hayvancılık Gıda Fuarı Açılıyor

Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı, bugün saat 12.00’de açılacak.

Yozgat Tarım Hayvancılık Gıda Fuarı Açılıyor

KOBİ Fuarcılık Tanıtım ve Organizasyon Ltd. Şti organizasyonu ile Yozgat’ın tarım potansiyelinin gelişimine katkı sağlamak, yeni teknik ve teknolojiler ile çiftçileri buluşturmak, ilin tarım ürünlerini ve tarım potansiyelini ulusal ve uluslararası alanda duyurmak amacıyla bu yıl 5’incisi düzenlenen Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı, 7 bin metrekaresi kapalı, 30 bin metrekaresi açık; toplam 37 bin metrekarelik alanda faaliyet yürütecek. Bugün saat 12.00’de açılışı yapılacak ve 4 gün boyunca ziyaretçi kabul edecek organizasyona, yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 168 adet katılımcı firmanın ürün ve hizmet sunumunda bulunması öngörülüyor.  Yozgat’ın yanısıra komşu diğer il ve ilçelerindeki çiftçilerin katılımı ile yaklaşık 80 bin civarında ziyaretçi bekleniyor.

Bugün açılışı yapılacak ve 5’inci kez tekrarlanacak Yozgat Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’na Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı başta olmak üzere, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü, Yozgat İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı, Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığı, İl, İlçe Ziraat Odası Başkanlıkları tam destek veriyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, ilin tarım potansiyelinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasına ve çiftçilerin bilinçlendirilmesine katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Tarım fuarlarını, üretici firma ve çiftçi arasında son teknoloji makine ve yenilikleri birebir ve uygulamalı bir şekilde tanıtılmasını sağlayan en büyük köprü olarak tanımlayan Özışık, “Fuarlar katılımcı firmalar açısından; bir kitle iletişim aracı olarak, pazarlama açısından, düzenlendiği alanda oluşturduğu sosyo-kültürel ortam bakımından çok büyük bir öneme sahiptir” dedi.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, şöyle devam etti:

YOZGAT’IN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLAYACAK

“24-27 Nisan 2014 tarihleri arasında 5’inci kez düzenleneceğimiz Yozgat Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı, Yozgat ilinin tarım potansiyelinin ve endüstriyel tarım ürünlerinin ulusal ve uluslararası pazarda tanıtılması, aynı zamanda Yozgat ve komşu il çiftçilerinin çağın teknolojisine uygun çiftçilik yapabilmesini sağlayacaktır. Fuarda tarımsal alet ve ekipmanlar, tohumculuk, fide yetiştiriciliği, damlama sulama sistemleri, gübreleme metotları, süt sağım makineleri, ilaçlama makineleri, ekim ve hasat makineleri, traktör gibi çiftçilik ile alakalı tüm teknik ve teknolojik ürünler sergilenecek ve çiftçinin bilinçlenmesini sağlanacaktır. Ayrıca organizasyon kapsamında teknolojik ürünlerin sergilenmesinin yanı sıra iyi tarım uygulamalarının, yeni tekniklerin anlatılacağı tarım, gıda ve hayvancılık konusunda paneller ve bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Günümüzün teknik ve teknolojisinin çiftçi ile buluşturulacağı bu fuar organizasyonu Yozgat ilinin gelişmesine hızlı bir katkı sağlayacak ve ivmesini artıracaktır.”

PAZAR GÜNÜNE KADAR AÇIK KALACAK

24-27 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenecek bu organizasyona yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 168 adet katılımcı firmanın ürün ve hizmet sunumunda bulunması, Yozgat ve komşusu diğer il ve ilçelerindeki çiftçilerin katılımı ile yaklaşık 80 bin civarında ziyaretçinin fuarı gezmesi bekleniyor.23 Nisan 2014 Çarşamba 21:49

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgat-tarim-hayvancilik-gida-fuari-aciliyor-137.html