Yozgat Lise Caddesine Alternatif Geliyor

Yozgat Belediyesi, şehir içerisinde trafik karmaşasını önlemek amacıyla başlattığı çalışmalarını sürdürürken, yeni yolları da devreye sokarak yaya ve araç trafiğini rahatlatmaya çalışıyor.

Yozgat Lise Caddesine Alternatif GeliyorYozgat Belediyesi, şehir içerisinde trafik karmaşasını önlemek amacıyla başlattığı çalışmalarını sürdürürken, yeni yolları da devreye sokarak yaya ve araç trafiğini rahatlatmaya çalışıyor.

Yozgat halkının tarihi Çapanoğlu Büyük Cami'den başlayıp, Meydan Yeri, Saat Kulesi, Lise Caddesi'nden terminale kadar uzanan caddeyi kullandığını hatırlatan Belediye Başkanı Kazım Arslan, bunun bir tercih olmadığını, zorunluluktan kaynaklandığını söyledi. Zorunluluk alanına alternatif yeni alanların açılmasıyla insanların daha farklı bölgeleri kullanmasının sağlandığı gibi, şehir merkezindeki işyeri sıkışıklığının da farklı bölgelere taşınacağını, aynı bölgede yoğunlaşan trafik akışının da yine şehrin farklı bölgelerine kaymış olacağını vurgulayan Belediye Başkanı Arslan, “Lise Caddesi'ne paralel ara sokak ve caddelerde yaptığımız çalışmaların yanında, şehir merkezinden geçmekte olan Uluslararası E-88 Karayolunun Sivas Caddesi kesimindeki çalışmaların sonuna geldik. Lise Caddesi'ne alternatif olarak düşündüğümüz Sivas Caddesi'nde altyapıya yönelik çalışmaları tamamlayıp, yaya kaldırımları yapıyoruz. Çalışmaların tamamlandığı kısımlarda ise asfaltlama çalışması yapacağız” dedi.


12 Eylül 2014 Cuma 16:46

http://www.surmelihaber.com//haber/yozgat-lise-caddesine-alternatif-geliyor-1226.html